سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 10:05

اطلاعات تکميلي

  • معاون هلدینگ دارویی تامین در گفت وگو با عصراقتصاد مطرح کرد

رضایت مندی 80 درصدی مردم از تیپیکو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: نمایشگاه بین المللی ایران فارما با هدف توسعه توانمندی های داخلی و صادرات غیر نفتی توسط سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با همکاری وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی،وزارت صنعت،معدن و تجارت،وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اتاق بازرگانی،صنایع و معادن ایران هر ساله در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می شود.

در نمایشگاه بین‌المللی ایران‌فارما، شرکت کنندگان و بازدید کنندگان به طور یکسان می توانند طیف کاملی از محصولات، خدمات و راه‌حل‌ها برای صنایع دارویی و آرایشی را دنبال کنند. این نمایشگاه یک گردهمایی بزرگ برای تجارت حرفه ای است تا شاهد آخرین نوآوری ها، فرصت های سرمایه گذاری و کسب و کار باشیم ودر مورد روند فعلی و آینده این صنعت بیشتر بیاموزیم .

روزگذشته چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما (دارو و صنایع وابسته)  در مصلای تهران در فضایی بالغ بر 35 هزار مترمربع با حضور 360 شرکت داخلی و خارجی برپا شد.

در کنار نمایشگاه بین المللی ایران فارما( دارو و صنایع وابسته) سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی و دارویی، دومین نمایشگاه رسانه های سلامت و نمایشگاه طلای سبز و 52 کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است که نمایشگاه دارو وصنایع وابسته" ایران فارما "در شرایطی برگزار می شود که وضعیت  صنعت دارو مناسب نیست ، امابا این حال باید دستاوردهای کشور در صنعت داروسازی را به جهانیان نشان دهیم که خوشبختانه وزارت  بهداشت ودرمان ، سازمان غذا ودارو و وزارت ارشاد همکاری مناسبی در برگزاری این نمایشگاه داشتند.

همچنین در این نمایشگاه 24 کشور خارجی از جمله آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ، دانمارک ،کانادا ، اتریش ، کره جنوبی ، سوییس ولوکزامبرگ حضور دارند.

در حاشیه افتتاحیه این نمایشگاه "علیرضا رضوی زند” معاون هلدینگ دارویی تامین (تیپیکو) به عصراقتصاد گفت : سرمایه گذاری دارویی تامین ، بزرگ ترین مجموعه دارویی کشور و متعلق به سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) است.

 وی افزود : حدود 60هلدینگ در حوزه های نفت ، گاز ، سیمان و حمل و نقل در اختیار داریم که یکی از مهم ترین این هلدینگ ها مجموعه دارویی "تیپیکو" است .

 به گفته معاون هلدینگ دارویی تامین ، این شرکت در چهار حوزه در زمینه تولید  ، توزیع دارو ، مواد اولیه دارو و در چرخه آخر تامین دارو و مدیریت داروخانه ها فعالیت می کند.

برترین شرکت های دارویی در اختیار "تیپیکو"

 رضوی زند ادامه داد: سرمایه گذاری دارویی تامین ، برترین شرکت های دارویی بوده که  شرکت  های گروه دارو پخش، گسترش بازرگانی دارو پخش،  پخش هجرت و اکسیر را در زیر مجموعه خود دارد.

هدف ما ورود به عرصه داروهای جدید است

وی تصریح کرد: سرمایه گذاری دارویی تامین دارای پیشینه قوی در صنعت دارو بوده و بخش های مربوط به داروهای شیمیایی را هم در اختیار دارد .هدف شرکت ورود به عرصه داروهای جدید ( داروهای بیولوژیکی) است و در تلاشیم تا با فراهم سازی تمهیدات لازم و با همکاری مشترک سایر فعالان در این حوزه  ،کمبودهای دارویی کشور را جبران کنیم.

سرمایه گذاری دارویی تامین بزرگ ترین هلدینگ دارویی کشور

به گفته معاون هلدینگ دارویی تامین " تیپیکو "به عنوان بزرگ ترین هلدینگ دارویی کشور در نظر دارد که با  برنامه ریزی  مناسب اقدامات  موثرتری در این راستا انجام دهد.

حمایت از کالای ایرانی را ارج می نهیم

رضوی زند در خصوص اقدامات این شرکت در راستای حمایت از کالای ایرانی ، خاطر نشان کرد: همان طور که در غرفه هم مشاهده می کنید، فضای عظیمی از نمایشگاه متعلق به گروه دارویی تامین بوده و ما شعار حمایت از کالای ایرانی را ارج نهاده و غرفه را با اقلام کالای ایرانی انتخاب کرده ایم.

به گفته وی ،  ماهیت کار ما مجزا از واردات و ارتباطات بین المللی نیست و در تلاش بوده تا جایی که امکان دارد نیازهایمان را در  داخل کشور بر طرف کنیم.

وی در خصوص میزان صادرات سالیانه و سطح رضایتمندی در خدمت رسانی، تصریح کرد: این شرکت در صادرات مواد اولیه فعال بوده و هدف ما بازار کشورهای منطقه  از جمله  افغانستان، سوریه و قسمتی از ترکیه است.

به گفته رضوی زند ، درحوزه صنعت بخشی که با بیمار در ارتباط بوده ، یعنی شرکت های توزیع دارو و داروخانه ها ممکن است،  نارضایتی پیش آید که این امر طی  مراحل  نظامند توسط وزارت بهداشت بررسی خواهد شد.

رضایت مندی 80 درصدی مردم از تیپیکو

وی با اشاره به رکورد شکنی درتولید، عنوان کرد: بودجه سالانه در تولید تصویب شده و آن را بر اساس برنامه کنترل می کنیم و طی کنترل های  3 ماهه که در مورد فروش ،تولید ،تحقیق و توسعه گزارش شده است  در حدود 80 درصد سطح رضایتمندی مردم را کسب کردیم .

تحریم های بین المللی تاثیری بر بازار دارو نداشته است

معاون هلدینگ دارویی تامین در خصوص تاثیر تحریم های بین المللی بر بازار دارو، یاد آورشد :  تحریم های آمریکا تاثیری بر بازار دارو ندارد، اما در تهیه مواد اولیه دارو با مشکلاتی روبه رو هستیم  . بنابراین با تمهیدات دولت با نرخ دلار 4200 تومانی توانستیم  اقلام مورد نیاز را تهیه کنیم و امیدواریم بتوانیم در بخش دارو که جز تولید کالای استراتژیک است ،  نیاز دارویی بیماران را برطرف کنیم.

در ادامه این گفت وگو "علیخانی" مدیر امور بازار سرمایه هلدینگ دارویی تامین،  گفت : اتفاقات اخیر در گروه تامین موجب شده است  تا 15  شرکت زیر مجموعه آن معامله شوند.

وی افزود : طی ماه های گذشته با تمهیدات و استراتژی های هلدینگ و ورود نقدینگی جدید  به بازار سرمایه سهام زیر مجموعه این شرکت از جهت قیمت و بازدهی رشد  بسیار مناسبی به دست  آورده است .

علیخانی ادامه داد: طبیعی است که با افزایش سهام شرکت های زیر مجموعه هلدینگ ، سهام هلدینگ هم که مالکیت اصلی آن در مجموعه شستا است  با رشد قابل توجهی روبه روشود.

بازار سرمایه بستر مناسب برای هدایت نقدینگی های سرگردان

مدیر امور بازار سرمایه هلدینگ دارویی تامین تصریح کرد : طی دو هفته گذشته مجمع منتهی به 31 اردیبهشت 97 برگزار شده که منجر به  بازدهی 50 درصدی صاحبان سهام تیپیکو شد . لذا امیدواریم بازار سرمایه بستر مناسبی برای هدایت نقدینگی های سرگردان کشور و جذب سهام در بازار سرمایه شود.

خواندن 222 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395