سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 11:15

افزایش تعرفه پهنای باند در سازمان تنظیم مقررات بررسی می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سرمایه گذاری ۴۰۵ میلیارد تومانی برای توسعه زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان طی یک سال گذشته، گفت: از دیروز بازگشت ۲۲ میلیارد پول کلاهبرداری شده از مردم در حوزه خدمات ارزش افزوده آغاز شده است.

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در بدو‌ ورود به استان اصفهان با تاکید بر وجود عزم راسخ برای برخورد با سو استفاده از ناآگاهی مردم در بخش ارزش افزوده، گفت: در میان کاربران‌ دو نارضایتی عمده وجود دارد که یکی از آنها کلاهبرداری در حوزه خدمات ارزش افزوده است که رقم ۲۲ میلیارد تومان را شامل می شود.

وی با اعلام اینکه بازگشت پول مردم در این پرونده از دیروز آغاز شده است، افزود: پرونده های دیگری نیز در دست بررسی است که به محض تکمیل آنها مردم را در جریان جزییات آن قرار می دهیم.

آذری جهرمی همچنین با اشاره به افزایش تعرفه های مکالمه از سوی اپراتورهای تلفن همراه، اظهار کرد: ظاهرا این افزایش تعرفه ها در چارچوب قانون بوده است و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در حال بررسی و رسیدگی به موضوع است.

وزیر ارتباطات از ارائه گزارش افزایش تعرفه ها خبر داد و گفت: سازمان تنظیم مقررات افزایش تعرفه های پهن باند را بررسی می کند.

وی در این سفر ضمن افتتاح پروژه های جدید مخابراتی و ارتباطاتی، به بررسی مشکلات و‌ موانع این حوزه در استان اصفهان می پردازد و از برخی شهرستان های استان اصفهان نیز بازدید می کند.

2.5 میلیون پورت 'فیبرنوری تا منزل' در کشور راه اندازی می شود

همچنین مجید صدری مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: تلاش می کنیم تا سال آینده 2.5 میلیون پورت سرویس 'فیبرنوری تا درب منزل' (FTTH) در کشور راه اندازی شود.

صدری در جلسه شورای اداری استان اصفهان که با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، افزود: یکی از زیرساخت های لازم برای ارائه سرویس های نو، دسترسی به شبکه فیبر نوری است که این امر با طرح 'فیبرنوری تا در منزل' (FTTH) توسط شرکت مخابرات ایران در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت مخابرات با بیان اینکه سهم قابل توجهی از این پورت ها به استان اصفهان اختصاص دارد، تاکید کرد: تلاش می کنیم تا با تعرفه گذاری مناسب امکان استفاده از این سرویس نو برای همه مردم فراهم شود.

وی توسعه اجرای این طرح را منوط به همکاری جدی شهرداری ها برای حفاری دانست و اظهار امیدواری کرد که این طرح در اصفهان نیز بخوبی اجرا شود.

صدری با اشاره به حمایت شرکت مخابرات ایران از استارتاپ های مرتبط و تقویت اینترنت روستایی گفت: 40 مکان عمومی برای ارائه اینترنت وای فای (Wi-Fi) انتخاب شده که 25 نقطه آن آماده بهره برداری است.

وی همچنین با بیان اینکه از 935 روستای دارای جمعیت بالای 20 خانوار در استان اصفهان، 926 روستا دارای ارتباطات مخابراتی هستند، افزود : از بین این روستاها 320 روستا نیز دارای شبکه فیبرنوری هستند.

معاون فنی اپراتور همراه اول نیز در این جلسه با اشاره به برخی مشکلات در استان اصفهان برای توسعه سایت های تلفن همراه گفت: ما بیشترین ممانعت مردمی برای نصب سایت تلفن همراه را در اصفهان داریم بطوریکه در هشت ماه گذشته 22 سایت به این دلیل، جمع آوری شده است.

مرتضی طاهری بخش، خواهان توجه و کمک استانداری و شهرداری اصفهان برای رفع این مشکل شد و افزود: پنج میلیون و 400 هزار سیم کارت این اپراتور در اختیار مشترکان استان است.

محمد اطرج، رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان نیز در این جلسه خواهان مشخص شدن یک متولی برای بحث دولت الکترونیک، تخصیص زمین مناسب برای دادسرای ویژه جرایم رایانه ای در اصفهان و توجه بیشتر به بخش خصوصی فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شد.

استان اصفهان دارای 385 شرکت نرم افزاری و سخت افزاری عضو نظام صنفی رایانه ای، 120 شرکت کسب و کار نوپا، 10 مرکز شتاب دهنده فناوری اطلاعات و ارتباطات، یک مرکز رشد فاوا و 50 شرکت دانش بنیان در این حوزه است.
خواندن 181 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395