سه شنبه, 03 مهر 1397 ساعت 12:07

۹۰ درصد نقل و انتقالات املاک به شکل قطعی کمتر از سه روز طول می‌کشد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصر اقتصاد: رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: فرآیند نقل و انتقال یک ملک در کشور فرانسه حداقل دو ماه طول به طول می‌انجامد، ولی این روند در ایران در حدود ۹۰ درصد از نقل و انتقالات به شکل قطعی کمتر از سه روز انجام گرفته و سند مالکیت صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، دکتر "احمد تویسرکانی" پس از دیدار با "دیدیه کوآفار" رئیس شورای عالی سردفترداران فرانسه گفت: نهاد سردفتری و دفاتر اسناد رسمی یک نهاد بسیار مهم هم در فرانسه و هم در ایران است و دو کشور در این زمینه تبادل تجربیات خوبی باهم دارند.

وی افزود: سردفتری اسناد رسمی در ایران از یک رویه سنتی به یک رویه مدرن تبدیل شده و در بازدیدها و تبادل نظرهایی که از لحاظ تشکیلاتی و روند کار نهاد سردفتری فرانسه داشته ایم برای ما روشن شد که پیشرفت بسیار خوبی در ایران در این زمینه انجام شده و در بعضی جهات در حال حاضر از نظام سردفتری فرانسه جلوتر هستیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه در فرانسه هنوز بخشی از کار نقل و انتقالات املاک و ثبت معاملات به شکل سنتی ارائه می شود ولی خوشبختانه همه این فرآیندها در ایران به صورت مکانیزه انجام می گیرد اظهار داشت: فرآیند نقل و انتقال یک ملک در کشور فرانسه حداقل دو ماه طول به طول می انجامد ولی این روند در ایران در حدود 90 درصد از نقل و انتقالات به شکل قطعی کمتر از سه روز انجام گرفته و سند مالکیت صادر می شود.

دکتر تویسرکانی اظهار داشت: با فرانسوی ها تفاهم کردیم با مشارکت یکدیگر یک نشست بین المللی که مقدمه ورود ایران به اتحادیه جهانی سردفتری محسوب می شود در ابتدای سال آینده در تهران برگزار کنیم تا درباره مسائل حقوقی و اجرایی حوزه سردفتری بررسی صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه کاداستر هم بازدیدها و ملاقاتهایی در کشور فرانسه انجام گرفت افزود: امیدواریم این همکاری ها باعث ارزیابی بهتر فعالیتها، ارتقاء کار و توسعه خدمت رسانی به مردم گردد.

"دیدیه کوآفار" رئیس شورای عالی سردفترداران فرانسه نیز با بیان اینکه این دیدار به دنبال دیدارهای متوالی در سه سال گذشته صورت گرفته است، ابراز امیدواری کرد که فرانسه همکاری های خوبی در این زمینه با ایران داشته باشد چرا که  روندهای قضایی و ارزش های مشترکی در این زمینه بین دو کشور وجود دارد.

گفتنی است هیئت ایرانی به ریاست دکتر تویسرکانی معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان مرجع ملی مالکیت معنوی، پس از این دیدار برای شرکت در مجمع عمومی سازمان جهانی مالکیت معنوی به ژنو سوئیس سفر خواهند کرد تا ضمن اعلام مواضع و نظرات جمهوری اسلامی ایران، همچنین دیدارهایی را با بعضی از کشورها از جمله اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری ها در زمینه ثبت مالکیت های معنوی برگزار نمایند.

خواندن 738 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395