چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 10:22

ایران و فرانسه تفاهم نامه همکاری فنی تایر امضا کردند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: تفاهم نامه همکاری آموزشی- فنی بین اتحادیه لاستیک و پلاستیک فرانسه و یک گروه صنعتی بارز ایرانی فعال در عرصه تایر درخصوص انتقال دانش و تجربه صنایع اروپا به این گروه صنعتی منعقد شد.

در این آیین که در حاشیه دومین روز از دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، تفاهم نامه همکاری بین دنیس وایان (Dennis Vayan) رئیس اتحادیه لاستیک و پلاستیک فرانسه و «پرویز اخوان» مدیرعامل گروه صنعتی بارز به امضا رسید.

اخوان درباره جزئیات این تفاهم نامه گفت: این تفاهم‌نامه در هفت بند تهیه شده که شامل طراحی تایر، طراحی مواد تشکیل دهنده آن، مدیریت تولید تایر، کیفیت مواد اولیه و استاندارد سازی، مسائل بهداشت و ایمنی، تعمیر و نگهداری و مدیریت لجستیک است.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز تصریح کرد: این گروه صنعتی از یک واحد تحقیق و توسعه مناسب برخوردار است که بزرگترین مرکز تحقیقات در غرب آسیا به شمار می رود و امضای این تفاهم نامه در شرایط اعمال تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران، حاصل تلاش این تیم تحقیقاتی بوده است.

مدیرعامل گروه صنعتی بارز گفت: اتحادیه لاستیک و پلاستیک فرانسه، اتحادیه شماره یک اروپا در این صنعت است که شرکت‌های بزرگی از جمله میشلن و کندیننتال با آن همکاری می‌کنند.

این فعال صنعتی خاطرنشان کرد: دریافت استاندارد روز اروپا(E- mark) در حوزه تایر که از شرکت پژو فرانسه اخذ شد، عامل اصلی ترغیب کننده اتحادیه لاستیک و پلاستیک فرانسه برای عقد این تفاهم نامه بود.

وی توضیح داد: این شرکت ایرانی با تهیه لاستیک های مناسب برای خودروهای پسابرجامی پژو 2008 و پژو 301 موفق به کسب استاندارد روز اروپا در صنعت تایر شد و اینک با قرار گرفتن در پنل شرکت پژو، جزو تامین کنندگان اصلی آن در سطح جهان به شمار می رود.

آمارهای منتشر شده نشان می دهد، سالیانه 350 هزار تن تایر در کشور مصرف می شود که 250 هزار تن آن تولید داخل است، عمده واردات تایر از چین، هند، اندونزی و کره جنوبی صورت می گیرد.

*انتقال دانش بازیافت لاستیک به شرکت ایرانی

در ادامه این مراسم  وایان رئیس اتحادیه لاستیک و پلاستیک فرانسه افزود: جمهوری اسلامی ایران اکنون در یک شرایط گذار ناشی از مسئله تحریم ها به سر می‌برد و به همین دلیل نمی‌توان در شرایط کنونی از فناوری و انتقال آن صحبت به میان آورد؛ با این حال در زمینه انتقال دانش و آموزش نیروها فعالیت هایی را در برنامه داریم.

وایان در عین حال تاکید کرد: این اتحادیه در تلاش است دانش بازیافت لاستیک را به شرکت ایرانی منتقل کند.

آمارهای منتشر شده نشان می دهد، سالیانه 350 هزار تن تایر در کشور مصرف می شود که 250 هزار تن آن تولید داخل است، عمده واردات تایر از چین، هند، اندونزی و کره جنوبی صورت می گیرد.

قابل ذکر است، روغنی مدیر صادرات و بازرگانی گروه صنعتی بارز در خصوص فعالیت های این شرکت گفت: فعالیت این شرکت اقدام به جذب بهترین فناوری ساخت تایر آن روز در داخل کشور نموده و پس از خرید و نصب تجهیزات و آموزش پرسنل اقدام به عرضه محصولات به بازار کشور نمود.

 به دلیل به روز بودن دانش و ماشین آلات و همچنین استفاده از نیروهای جوان و تحصیل کرده، در مدتی کوتاه محصولات این شرکت در بازار مصرف به نسبت سایر رقبا موقعیتی ممتاز بدست آورد.

این شرکت که با نام مجتمع صنایع لاستیک کرمان تولید خود را در سال 1992 با ظرفیت سالیانه 25 هزار تن تولید تایرهای با فناوری بایاس در زیربنائی به مساحت 60 هزار متر مربع آغاز نمود، در سال‌های بعد با انتخاب نام " گروه صنعتی بارز"، و با گسترش ظرفیت تولید خود به 36 هزار تن تصمیم گرفت تا در مسیری متعالی گام نهاده و با هدف تحقق کسب رتبه نخست صنعت تایر ایران، با عقد قراداد همکاری صنعتی 10 ساله جهت جذب فناوری تولید تایرهای رادیال از شرکت کنتیننتال آلمان نمود.

گروه صنعتی بارز در سال 96 کارخانه جدید خود را در استان کردستان افتتاح کرد. این کارخانه در زمینی به مساحت 44 هکتار، که 65 هزار مترمربع آن فضای مورد استفاده در احداث هفت سالن تولید و انبار با ظرفیت اسمی سالانه 50 هزار تن می باشد، که ظرفیت نهایی گروه صنعتی بارز را به 150 هزار تن در سال افزایش داد.

بارز با هدف افزایش میزان دسترسی مصرف کنندگان به محصولات خود و بهبود خدمات پس از فروش، برنامه های توسعه ای مختلفی را در راستای بهبود شبکه توزیع تایر و شبکه ارائه خدمات پس از فروش اجرا نموده و در بیش از 330 نمایندگی، محصولات خود را به بازار عرضه نماید. همچنین با توسعه اینترنت و موبایل در کشور ، این شرکت برنامه های مختلفی را در حوزه بازاریابی الکترونیک و مدیریت ارتباط با مشتریان طراحی و در دست اقدام دارد.

از دیگر فعالیتهای بارز در سال های اخیر افزایش میزان پاسخگویی به مسئولیتهای اجتماعی بوده است. این شرکت در چند سال اخیر اسپانسر برنامه حمایت از خرس سیاه آسیایی بوده و با هدف استفاده مناسب از تایر، کاهش آلایندگی و کاهش حوادث مرتبط با تایر، برنامه های آموزشی مختلفی را در غالب اجرای سمینارهای آموزشی برای مراکز خدمات تایر برگزار نموده و در غالب حضور در مراکز مصرف، برنامه های مختلف آموزشی را برای رانندگان انواع خودروهای سواری، باری و ... اجرا نموده است.

همچنین این گروه با هدف بهبود میزان کنترل کیفی در سال های اخیر اقدام به توسعه توان مرکز آزمون تایر، آزمایشگاه های تحقیقاتی نموده و از طریق جذب دانش فنی از شرکت EDADA اسپانیا اولین میدان آزمون تایر و خودرویی کشور را در زمینی به وسعت 240 هکتار، در شمال شرقی استان کرمان احداث نمود.

 

 

خواندن 275 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395