چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 10:38

اطلاعات تکميلي

  • مدیر صادرات هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ مطرح کرد

مقابله با تحریم ها از طریق تولید با کیفیت ونگاه صادراتی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سمیرابابایی

عصر اقتصاد: دارو یکی از مهمترین نیازهای بشر به لحاظ تاثیر آن بر سلامت انسان است. امروزه صنعت داروسازی به عنوان یكی از كلیدی ترین صنایع جهان مطرح است و در اختیار داشتن چنین صنعتی به منزله یكی از معیارهای مهم توسعه یافتگی كشورها شناخته می شود.

 صنعت دارو به عنوان یكی از صنایع استراتژیك كه نقش مهمی در سلامت و امنیت جامعه ایفاء می كند، همواره مورد توجه بوده است. صنعت داروی ایران طی چند دهه گذشته شرایط پرنوسانی را طی كرده وبا این وجود ، صنعت دارو هم اكنون یكی از صنایع مهم و استراتژیك كشور به حساب می آیدوبه علت سودآوری صنعت دارو، این صنعت می تواند در كشورمان جایگزین نفت، گاز و پتروشیمی شود.

امسال نیز چهارمین نمایشگاه بین المللی ایران فارما ( دارو و صنایع وابسته ) همزمان با سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی ، دارویی ، دومین نمایشگاه رسانه های سلامت محور و هفتمین همایش طلای سبز  به مدت سه روز در مصلای تهران برگزار می شود که درحاشیه این نمایشگاه خبرنگار ما با "علیرضا تهرانی" مدیر صادرات هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ در خصوص مسائل پیرامون صنعت دارو به گفت وگو پرداخته که در ادامه می خوانید .

"علیرضا تهرانی" مدیر صادرات هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ گفت :این  هلدینگ متشکل از هفت شرکت است  که در بخش های مختلفی مانند تولید محصولات ضد درد ، محصولات ضد  سرطان و مکمل های دارویی فعالیت می کند. به گفته وی، این هلدینگ وابسته به گروه صنعتی گلرنگ  است .

تولید محصولات با کیفیت در دستور کار

تهرانی با اشاره به فعالیت و اهداف این شرکت تصریح کرد :  در ایران گروه صنعتی گلرنگ به لحاظ خدمت رسانی و تولید محصولات با کیفیت کاملا شناخته شده است و به دلیل ضرورت حضور در بخش دارو ، به تولید محصولات با کیفیت پرداخته است .

سهم عمده بازار دارویی کشور در اختیار گلرنگ

وی ادامه داد : خوشبختانه در سال 2010  با شروع فعالیت شرکت تاکنون توانستیم سهم عمده ای از بازار دارویی کشور را به دست آوریم و امیدواریم طی 10 سال آینده با تلاش وکوشش بیشتر به رشد و پیشرفت مناسبی در بازار کشور برسیم .

هدف شرکت جلوگیری از ورود کالاهای خارجی است

  مدیر صادرات هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ با اشاره به شعار امسال "حمایت از کالای ایرانی" و فعالیت های شرکت ،گفت : در هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ ، مواد اولیه داروی ضد درد کاملا از مواد ایرانی تشکیل شده است که خوشبختانه منجر به جلوگیری از ورود کالای خارجی مشابه و از بین رفتن ارز شده است .

وی افزود :  برای تولید محصولات سرطانی نیازمند تهیه مواد اولیه از کشورهای غربی هستیم، اما  سایر فعالیت ها  از جمله تولید دانش و فرمولاسیون در ایران انجام می شود.

مقابله با تحریم ها از طریق تولید با کیفیت ونگاه صادراتی

وی در خصوص میزان صادرات سالیانه و سطح رضایتمندی در خدمت رسانی به مشتریان،  اظهار داشت : هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ در سال های اول شروع به فعالیت ، به دلیل تازه تاسیس بودن سعی در کسب  جایگاه خود  در بازار دارویی کشور داشته است و حدود دوسال است که نگاه جدی به صادرات داشته وصادرات دارو را به کشورهایی از جمله هند ، امریکای جنوبی ، روسیه وسوریه دارد. شایان ذکر است که علاوه بر این با سایر کشورها نیز در حال مذاکره هستیم .

ضرورت توجه جدی به کیفیت و اثر پذیری دارو در کشور

  مدیر صادرات هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ خاطرنشان کرد: در حوزه دارو ابتدا باید به کیفیت و اثر پذیری آن و سپس موضوع بسته بندی توجه جدی شود . لذا خدمات جانبی از جمله تهیه مدارک صادراتی و شیوه حمل دارو اولویت بعدی است .

تهرانی بیان داشت : به دلیل پیشرو بودن در محصولات ضد درد ، توانستیم در بازار ظرفیت های تولیدی را افزایش داده و شاهد رکوردشکنی باشیم .

وی اظهارداشت : هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ تولید کننده مایع دیالیز ، محصولات  ضد درد و سرطانی است و این محصولات به طور کامل در کارخانه تولید می شوند.

به گفته تهرانی ، متاسفانه در حال حاضر سرمایه گذاری دستگاه ها مقرون به صرفه نیست  و از شرکت های دیگر درخواست تولید سفارشی داشته ایم .

اثرگذاری تحریم های بین المللی بر واردات مواد اولیه وصادرات دارو

  مدیر صادرات هلدینگ سرمایه گذاری دارویی گلرنگ در خصوص تاثیر تحریم های بین المللی بر بازار دارو، یادآور شد:  باتوجه به موانع ومحدودیت ها در زمینه صادرات دارو،  تحریم های بین المللی علیه ایران بر واردات مواد اولیه  و صادرات تاثیر گذار بوده است .

وی افزود :  با گذشت 40 سال از فعالیت شرکت های دارویی در ایران در زمینه فرمولاسیون وبسته بندی دارو با مشکلات زیادی روبه رو هستیم . لذا امیدواریم در آینده نزدیک با همکاری شرکت های بزرگ دنیا بتوانیم محصولات خارجی و پیشرفته را به کشور وارد کنیم .

شایان ذکر است که  شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ در سال ۱۳۸۹ توسط گروه صنعتی گلرنگ تأسیس و به حوزه مهم و بنیادی صنعت دارو وارد شد.

شرکت سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ با بهره گیری از شرکت های دانش بنیان ، مدیران مجرب و تلاش شبانه روزی نیروهای متخصص، مسیر پیشرفت در عرصه تولید و عرضه محصولات دارویی را به نحوی طی کرد که امروزه ، نه تنها توانایی تولید فرآورده های دارویی را از ماده اولیه تا محصول نهایی داراست، بلکه میزان قابل توجهی از تولیدات خود را به کشورهای دیگر صادر می کند. شرکت های فاران شیمی ، آرین سلامت سینا، هستی آرین دارو، هستی آریا شیمی، واریان فارمد و سلامت پخش هستی از مجموعه شرکت های سرمایه‌گذاری دارویی گلرنگ هستند.

 

 

خواندن 466 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395