چهارشنبه, 04 مهر 1397 ساعت 11:45

چین خطاب به آمریکا: تجارت «با چاقو زیر گلو گذاشتن» پیش نمی‌رود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: یک مقام بلندپایه دولت چین اعلام کرد وقتی واشنگتن «چاقو زیر گلوی چین گذاشته»، پیشرفت در گفتگوهای تجاری با ایالات متحده دشوار است.

به گزارش یورونیوز، وانگ شووِن، وزیر بازرگانی چین روز سه‌شنبه در یک کنفراس خبری همچنین گفت اینکه مذاکرات تجاری کی از سر گرفته می‌شود به «اراده» آمریکا بستگی دارد.

وی ضمن تأکید بر اینکه ایالات متحده تفاهم خود با چین را کنار گذاشته است افزود:‌ «با چنین محدودیت‌های تجاری عظیمی که ایالات‌متحده ایجاد کرده چطور ممکن است مذاکرات پیشرفت کند؟ این یک مذاکره برابر نیست»

وانگ یی، مشاور دولت چین نیز پیشتر بدون نام بردن از شخص خاصی گفت: «برخی نیروها در ایالات متحده انتقادهای بی‌اساسی در رابطه با تجارت و جاسوسی به چین وارد کرده‌اند که جو روابط دو کشور را مسموم کرده است.»

وی که در شورای تجاری آمریکا و چین سخن می‌گفت افزود: «اگر این وضعیت ادامه پیدا کند دستاوردهای چهار دهه رابطه ایالات متحده و چین را در یک لحظه نابود خواهد کرد.»

وزرت بازرگانی چین همچنین اعلام کرده است این کشور ناگزیر است اقدامات تجاری ایالات متحده را تلافی کند و صادرات آمریکا از جمله صدور گاز مایع این کشور قطعا در این میان زیان خواهد دید چراکه دیگر صادرکنندگان گاز طبیعی نظیر استرالیا مترصد فرصت اند تا جایگزین آمریکا در بازار چین شوند.

از سوی دیگر میزوهو، دومین بانک بزرگ ژاپن در نامه‌ای اعلام کرد: «انتقاد شدید روز دوشنبه دولت چین از سیاست‌های آمریکا احتمالا به این معناست که چینی‌ها ترجیح می‌دهند منتظر دولت بعدی ایالات متحده بمانند تا آنکه با دولت فعلی وارد مذاکراتی احتمالا بی‌نتیجه شوند.»

خواندن 340 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395