شنبه, 07 مهر 1397 ساعت 09:47

حقوق بشر ابزاری برای صیانت از منافع صاحبان قدرت است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصر اقتصاد: مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح گفت: امروز به رغم ادعای نهادهای حقوق بشر، آنها دست مایه و ابزاری برای صیانت از منافع صاحبان قدرت در دنیا هستند.

همایش «دفاع از حق؛ از جبهه تا محکمه» در محل سوی کانون وکلای دادگستری مرکز با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز، وکلای ایثارگر، رزمنده و خانواده شهدا، سردار حسین دهقان مشاور فرماندهی کل قوا در امور دفاعی برگزار شد.

صمد زاهد پاشا ، نایب رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز در این مراسم ضمن درود و سلام به قربانیان حادثه تروریستی اهواز، خطاب به کسانی که سبب ساز چنین جنایاتی می شوند، اظهار داشت: این ملت در جنگ تحمیلی با دست خالی مقابل موشک های شما ایستادگی کرد.

زاهد پاشا ضمن بیان این که دولت‌های استعمارگر پنج فروند هواپیما به عوامل وهابیت داد تا تمام اماکن نظامی و استراتژیک ملت را شناسایی و ناکار نماید، اظهار داشت: اما امروز جزو هشت کشور موشکی جهان و یکی از بزرگترین قوای سازمان یافته نظامی در منطقه هستیم و در اجرای آیه های قرآن برای دفاع از کیان این مرز و بوم آماده هستیم.

در ادامه حسین دهقان، مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح گفت: امروز به رغم ادعای نهادهای حقوق بشر، آنها دست مایه و ابزاری برای صیانت از منافع صاحبان قدرت در دنیا هستند.

وی افزود: یک اصل باید در میان ملت ها برقرار باشد و آن اصل عدالت و انصاف است اما آنچه که برای کشورهای استکباری معنا دارد منافع است و نهادهای حقوق بشری هم کسانی را ذی حق می دانند که دارای قدرت باشند و تجلی این موضوع در حق وتو است.

دهقان اظهار کرد: کشورهای مستکبر دنیا برای دیگران حق را تعریف می کنند و استانداردهای رفتاری را برای آنها وضع می کنند در صورتی که خودشان به آن پایبند نیستند.

وزیر پیشین دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به سالگرد هفته دفاع مقدس، گفت: در دفاع مقدس همه اقشار، طبقات، اقوام و حتی فرقه های مذهبی شرکت داشتند و این هفته متعلق به همه ملت بزرگ ایران است و این ملت پاسدار و میراث دار آن است.

مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی اظهار کرد: ما دفاع خود را یک جنگ عادلانه و مشروع می دانیم و حتی بر اساس نظریه های دنیای غرب نیز این جنگ عادلانه و دفاع ما مشروع است، چرا که ملتی مورد تجاوز قرار گرفته و کشورها و نهادهای حقوقی بر هجوم و اشغال دشمن بعثی چشم بستند و حتی در زمان شروع جنگ سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان نیز موضعی در قبال تهاجم رژیم بعثی نگرفتند.

وی افزود: زمانی که دشمن تا پشت دروازه های اهواز آمد و استقرار پیدا کرد، در آن زمان شورای امنیت سازمان ملل به دو کشور اعلام خویشتنداری کرد، بدون آن که متجاوز را معرفی کند.

دهقان بیان کرد: در عملیات کربلای 5 دنیا نسبت به جنگ تحمیلی چهره عوض کرد که این جنگ نبایستی طرف پیروز داشته باشد و قبول کردند که طرفی که مورد تجاوز قرار گرفته حقش به رسمیت شناخته شود.

همچنین محمد رضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول الله ضمن بیان اینکه داستان تنگه ابوقریب، داستان افتخار و عزت یک ملت بود، افزود: تفاوت رزمندگان ما با سایرین، در ارزش تقدس این دفاع در افکار و نگاه رزمندگان بود.

معاون حقوقی و مجلس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز طی سخنانی در این مراسم بیان کرد: اولین حق و حقوقی که براى هر انسانی وجود دارد، اين است که آگاهی خود را اضافه کند.

وی ضمن اشاره به از دست رفتن سرزمین های کشورمان پیش از انقلاب اسلامی اظهار کرد: طی 196 سال قبل از پیروزی انقلاب، 3 میلیون و 500 کیلومتر خاک ایران جدا شده بود که در تاریخ جهان بی سابقه است. افتخار ما این است که در دوران برقراری جمهوری اسلامی ایران چند سانت از خاک کشور را به کسی نداده ایم.

در ادامه همایش تعدادی از وکلای ایثارگر، رزمندگان و خانواده های شهدا با اهدا تندیس مورد تجلیل قرار گرفتند.

خواندن 720 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395