یکشنبه, 08 مهر 1397 ساعت 13:25

هیچ برنامه‌ای در وزارت علوم بدون مشورت دانشگاه‌ها انجام نمی‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: معاون آموزشی وزارت علوم با بیان اینکه تخصصی شدن و ساماندهی رشته‌های دانشگاهی نیازمند کمک دانشگاه‌ها است گفت: هیچ برنامه‌ای در وزارت علوم بدون مشورت دانشگاه‌ها به انجام نمی‌رسد.

مجتبی شریعتی نیاسر پیش از ظهر امروز در نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌های منطقه 5 به میزبانی دانشگاه ایلام اظهار داشت: ساماندهی ارتقای وضعیت موجود با پایش رشته‌های دانشگاهی انجام می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: مناظق دانشگاهی دارای دو مامویت مهم و حساس تصمیم سازی و تصمیم گیری هستند که این دو ماموریت تصمیم گیری و تصمیم سازی نتیجه‌اش ارتقاء وضعیت موجود است.

وی ساماندهی رشته‌های دانشگاهی برنامه‌ای بی سابقه در وزارت علوم دانست و خاطر نشان کرد: طرح تجمیع و ارتقای برخی رشته‌های دانشگاهی برای ارتقای کیفیت در وزارت علوم از اهمیت ویژه برخوردار است.

کمک به ارتقای دانشگاه و کیفیت آموزشی نیز از اهداف پایش رشته‌های دانشگاهی مورد نظر معاون آموزشی وزارت علوم بود که در این راستا وی افزود: در ادغام‌ها واحدهای زیر خط فقر باهم ادغام و با نام جدید فعالیت می‌کنند واولویت با ادغام است تاحذف.

شریعتی نیاسر تخصصی شدن و سامان رشته‌های دانشگاهی را نیازمند کمک و ارائه مشاوره روئسای دانشگاه‌ها دانست و گفت: هیچ برنامه‌ای در وزارت علوم بدون مشورت دانشگاه‌ها به انجام نمی‌ رسد.

معاون آموزسی وزارت علوم در پایان از روئسای دانشگاه‌ها خواست و گفت: در برنامه‌های تصمیم گیری و تصمیم سازی مشارکت فعال داشته باشند تا کیفیت آموزشی را ارتقا دهند.

خواندن 598 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395