دوشنبه, 09 مهر 1397 ساعت 15:09

اژه ای: حکم اعدام برای 3 مفسد اقتصادی صادر شده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون اول رئیس قوه قضاییه گفت: درباره مبارزه با مفسدان اقتصادی دادگاه های ویژه ای در تهران تشکیل شد که طی روزهای اخیر 35 نفر محکوم شدند، از این تعداد برای سه نفر با عنوان مفسد فی الارض در دادگاه بدوی حکم اعدام صادر شده است.

 حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز یکشنبه در حاشیه آیین معارفه رئیس کل دادگستری استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر حکم سه مفسد فی الارض محکوم شده به اعدام در دادگاه بدوی بوده و حکم آنها باید برای تایید نهایی به دیوان عالی کشور ارجاع شود. 
به گفته وی، از 35 مفسد اقتصادی، 32 نفر محکوم به حبس شده اند که ممکن است انفصال و رد مال هم داشته باشند. 
معاون اول رئیس قوه قضاییه، مدت زمان زندان این محکومان را 20، 12 و 10 سال و پایین تر اعلام و خاطرنشان کرد: در این رابطه از همکاری مردم نهایت قدردانی را داریم، چرا که همراهی خوبی در این زمینه داشته اند و امیدواریم تعامل در جهت معرفی افراد ادامه داشته باشد واگر می خواهند نام آنها محفوظ باشد، از آنها حمایت خواهد شد. 
حجت الاسلام محسنی اژه ای تاکید کرد: در شرایطی که دشمن به خیال باطل خود سعی می کند مردم و فضای جامعه را ملتهب و ناامید کنده نشان دهد، دولت به میزان کافی و مورد نیاز کالاهای اساسی را ذخیره کرده بنابر این مردم نگران نباشند مایحتاج خود را به اندازه نیاز خرید کنند. 
معاون اول رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه برخی رسانه های بیگانه در صدد نگران کردن مردم هستند، هشدار داد: افرادی که به تحریک دشمنان اقدام به ایجاد خلل در بخش خدمات رسانی حمل و نقل و انتقال کالا شوند بدون اغماض با آنها برخورد می شود. 
وی اضافه کرد: کسانی که کامیونداران را با چوب، چماق و سنگ تهدید و مزاحم آنها شوند و یا در میسرهای ارتباطی از تردد آنان جلوگیری کنند مجازات سختی در انتظار آنان است. 
معاون اول رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: برای مزاحمان به رانندگان در بخش حمل و نقل بدون اغماض برخورد و با همکاری نیروی انتظامی دستیگری آنها هر چه سریعتر پیگیری می شود. 
در این مراسم، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی به عنوان رئیس کل دادگستری استان زنجان معرفی و از خدمات جعفر گلمحمدی رئیس کل پیشین این دستگاه قدردانی شد. 

منبع: ایرنا

خواندن 724 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395