سه شنبه, 10 مهر 1397 ساعت 06:00

استفاده از فناوری های روز برای برخورد با جرایم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد:  فرمانده ناجا گفت: باید برای برخورد با جرایم روز از تجهیزات به‌روز استفاده کنیم، دیگر نمی‌توان برای برخورد با جرایم از ظرفیتهای سنتی سالها قبل استفاده کرد، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا از تجهیزات جدید استفاده کنیم و امنیت کشور را ارتقا دهیم.

هفدهمین نمایشگاه بین المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی (ایپاس ۲۰۱۸) روز گذشته با حضور سردار اشتری؛ فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسئولان ارشد نیروی انتظامی با شعار «امنیت و ایمنی؛ پشتوانه تولید داخلی» در مصلی امام خمینی افتتاح شد.

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا ضمن گرامیداشت یاد امام راحل و شهدا اظهار کرد: یکی از نمایشگاه‌های خوب و مفید در منطقه، نمایشگاه ایپاس است که توانسته هر سال بر ظرفیت های خودش بیفزاید.

ضمن اشاره به اینکه هفدهمین نمایشگاه ایپاس با مشارکت مخترعان و حضور نمایندگان کشورهای خارجی در ایران برگزار شد، گفت: نیروی انتظامی تمام ظرفیت‌های خود را بر آن داشته تا از فناوری‌های روز پلیسی استفاده کند، لذا انجام جرم و مجرمان نسبت به سال‌های گذشته پیچیده‌تر و گسترده‌تر شده است و با این تفاسیر پلیس نیاز دارد تا تجهیزات و فناوری‌های خود را جهت مقابله با مجرمان به‌روز رسانی و تجهیز کند.

وی ضمن بیان اینکه بیش از 95 درصد از تجهیزات پلیسی در کشور تولید داخل است، گفت: پلیس با حضور خود در شهرها، روستاها و مرزهای کشور حافظ امنیت و برقراری ثبات در کشور است.

وی افزود: پلیس مسئول امنیت آرامش و نظم جامعه است؛ امروز نیروی انتظامی در خدمت مردم برای حفظ جان، ناموس و مال مردم است و امروزه پلیس توانسته با استفاده از تمام ظرفیتها خدمتی شایسته به مردم ارائه دهد.

اشتری بیان کرد: امروز مردم کشور، پلیس را تکیه‌گاه محکمی برای خود می‌دانند و گروه‌های مخل نظم می‌دانند پلیس با اقتدار با آنها و بر اساس قانون با هر گروهی که به امنیت خدشه وارد کند، برخورد می‌کند؛ استفاده از فناوری‌های روز همیشه در برنامه‌های نیروی انتظامی بوده، امروز در نمایشگاه 40 سالگی پلیس خواهید دید که هر سال پلیس نسبت به سالهای قبل پیشرفت داشته و از فناوری‌های روز استفاده کرده، معتقدیم جرایم نسبت به سالهای قبل پیچیده‌تر شده پس پلیس باید نسبت به ابراز روز مجهز شود.

فرمانده ناجا ضمن بیان اینکه باید برای برخورد با جرایم روز از تجهیزات به ‌روز استفاده کنیم، افزود: دیگر نمی‌توان برای برخورد با جرایم از ظرفیت های سنتی سال ها قبل استفاده کرد، تمام تلاش خود را می‌کنیم تا از تجهیزات جدید استفاده کنیم و امنیت کشور را ارتقا دهیم؛ امنیت جمهوری اسلامی ایران با ثبات و مثال‌زدنی است، در این منطقه پرتلاطم که تروریستها حضور دارند و عوامل تروریستی با حمایتهای گرو‌ه‌های آمریکایی، صهیونیستی و جیره‌خوار، ناامنی را به منطقه می‌آورند اما در کشورهای سوریه و عراق با حضور مردم و ارتش اقتدار آنها برقرار شد.

وی با اشاره به تحرکات کور چند روز گذشته در اهواز و حمله تروریستها به مردم متذکر شد: پلیس در عرصه‌های مختلف با هرگونه تحرکی که بخواهد خدشه به امنیت کشور و آرامش مردم، خدشه وارد کند، برخورد می‌کند؛ پلیس به واسطه خون‌های شهدا، رهنمودهای مقام معظم رهبری واتکا به مردم و تجهیزات، پلیس مقتدری است؛ امروز تعدادی زیادی از کشورها در جهان با پلیس ایران ارتباط دارند، تبادل تجهیزات، آموزش و ... با پلیس‌ تعدادی زیادی از کشورها صورت می‌گیرد و در بحث فناوری این ظرفیت را نیروی انتظامی دارد و به مرور تقویت می‌شود.

وی در خصوص حوادث اخیر در رابطه با کامیون‌داران گفت: کسانی که مخل نظم و امنیت هستند و در بین راه‌ها و جاده‌ها مانع از رفت و آمد کامیون‌ها و تانکرها می‌شوند، طبق قوانین با قاطعیت با آن‌ها برخورد خواهد شد.

فرمانده ناجا افزود: در این رابطه پلیس کسانی را بازداشت کرده و تحقیقات در این باره ادامه دارد و درصدد دستگیری سایر عوامل مانع تردد کامیون‌داران است.

وی با تقدیر از سربازان و رزمندگان جمهوری اسلامی ایران گفت: در حادثه اهواز رزمندگان و نیروهای مسلح از مردم بی‌دفاع که توسط چند تروریست مورد حمله واقع شدند، دفاع کردند و همچنین از کسانی که در این حادثه حضور داشتند و برای نجات جان مردم خود را وارد صحنه کردند، تقدیر و تشکر شد که تعداد 5 نفر از این افراد از پرسنل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بودند.

سردار اشتری در رابطه با فعالیت بازاریان و شائبه کم‌کاری آن‌ها در خصوص تعیین اقلام مورد نیاز مردم، گفت: در گذشته بازاریان همیشه مدافع مردم بودند و این عزیزان به دنبال این نیستند که مشکلی برای مردم به وجود آورند، بلکه برخی افراد سودجو و مداخله‌گر در نظام اقتصادی کشور از خارج از کشور و در فضای مجازی اقدام به فعالیت‌های خرابکارانه می‌کنند و همچنین در این خصوص تعدادی از افراد سودجو شناسایی شدند و قطعا با آن‌ها برخورد خواهد شد.

سردار اشتری در رابطه با پاسخ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به تروریست‌هایی که با ایجاد ناامنی به مردم بی‌دفاع حمله کردند، گفت: کسانی که مخل نظم و امنیت در حوزه امنیتی کشور هستند، قطعا با پاسخ نیروهای مسلح و سایر نهادهای امنیتی و انتظامی روبرو خواهند شد که در رابطه با حمله تروریستی اهواز پاسخ محکمی به مواضع دشمن دادیم و بازهم این پاسخ‌ها ادامه خواهد داشت.

سردار اشتری در پاسخ به این سوال که آیا نیروی انتظامی دستگیری در رابطه با مخلان بازار سکه و ارز داشته است یا خیر؟، تصریح کرد: نیروی انتظامی تأمین کننده نظم و امنیت در حوزه اقتصادی است. در رابطه با بازار سکه و ارز چندین نفر از مخلان با حکم قضایی شناسایی و دستگیر شدند و همچنین دادگاه آن‌ها نیز برگزار شد و این هشدار را به تمام مخلان نظام اقتصادی می‌دهیم که با برهم زنندگان نظم حاکم بر نظام اقتصادی برخورد قاطع خواهد شد.

سردار اشتری درباره استفاده از تجهیزات پلیسی روباتیک مانند پهپادها در مرز اظهار کرد: نیروی انتظامی از پهپاد‌ها و کوادکوپتر‌هایی که در مرز نیاز بود و حتی در شهرها استفاده کرده است و در مرز برای اشراف بر تحرک اشرار و گروهک‌های قاچاقچی از این تجهیزات و در شهر‌ها در رابطه با راهنمایی و رانندگی از این تجهیزات استفاده می‌شود.

خواندن 596 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395