سه شنبه, 10 مهر 1397 ساعت 10:41

هشدار معاون پذیرش فرابورس درخصوص وضعیت بازار پایه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصراقتصاد: معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران به معامله‌گران سهام شرکت‌های موجود د ربازار پایه هشدار داد که وضعیت واقعی این شرکت‌ها در محاسباتشان لحاظ کنند.

سیدمهدی علم‌الهدی با اشاره به رشد قیمت سهام شرکت‌های موجود در بازار پایه خطاب به معامله‌گران این گفت: با توجه به گزارش‌های حسابرسان، ابهام‌های اساسی در وضعیت صورت‌های مالی برخی از این شرکت‌ها وجود دارد و با توجه به مقررات این بازار نمی‌توانیم منعی در تداو معاملات داشته باشیم اما سهامداران در تصمیم‌گیری‌هایشان این نکات را در نظر بگیرند.

علم‌الهدی در نهایت با بیان اینکه برخی از شرکت‌های موجود در بازار پایه بعضا فعالیت شان متوقف است و چندین برابر دارایی‌هایشان بدهی دارند، افزود: این شرکت‌ها نه تنها چشم‌انداز روشنی از وضعیت سوددهی ندارند بلکه حتی چشم‌اندازی نسبت به آینده خود و ادامه فعالیت ندارند اما در حال حاضر قیمت سهامشان با افزایش غیرمنطقی روبه‌روست.

اختصاص نیمی از حجم کل معاملات فرابورس به دو بازار اول و دوم

در میانه این هفته معاملاتی در فرابورس ایران یک میلیارد و 523 میلیون ورقه بهادار به ارزش 7 هزار و 903 میلیارد ریال در تمامی بازار‌ها میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که بیش از 52 درصد از حجم کل معاملات به دو بازار اصلی سهام فرابورس اختصاص یافت.

آیفکس در پایان معاملات روز گذشته دوشنبه 9 مهر‌ماه 97 با 12 واحد افزایش در ارتفاع 2240 واحدی ایستاد که این افزایش بیش از همه تحت تاثیر اهرم مثبت و حداکثر 10 واحدی از جانب نماد‌های «ذوب» و «میدکو» اتفاق افتاد اما معاملات منفی در نماد‌های «زاگرس» و «مارون» مانع از رشد بیشتر شاخص کل شد.

از جمله رویداد‌های آتی فرابورس عرضه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا7061» است که عرضه آن روز جاری سه‌شنبه مورخ 10 مهر‌ماه برای اولین بار در بازار ابزار‌های نوین مالی اتفاق خواهد افتاد. تعداد کل این سری از اوراق که در تاریخ 23 تیر‌ماه 99 سررسید خواهد شد 27 میلیون و 868 هزار و 137 ورقه است و در تاریخ 23 خرداد‌ماه 97 توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شده است.

همچنین 12.5 درصد از سهام غير‌مديريتي شركت گلسار فارس در نماد معاملاتي «گلسار4» که قيمت پايه کل آن برابر با 39 میلیارد و 250 میلیون ریال است، فردا در بازار سوم فرابورس ايران، عرضه خواهد شد.

خواندن 242 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395