چهارشنبه, 11 مهر 1397 ساعت 11:00

مایه کوبی 177 هزار راس دام سبک در ایوان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: رئیس اداره دامپزشکی ایوان گفت: در نیمه اول سال جاری ۱۷۷ هزار و ۵۰ راس دام سبک در این شهرستان علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک مایه کوبی شده اند.

 فارس جناغ اظهار داشت: عملیات مایه کوبی جمعیت دام سبک شامل گوسفند و بز در شهرستان ایوان علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک انجام شده است.

وی افزود: مجموعه دامپزشکی این شهرستان با مراجعه به کانون این بیماری در سال های قبل و مناطق پرخطری که با حیات وحش در تماس بوده و محیط زیست مشخص کرده بود، اقدام به واکسیناسیون جمعیت دام علیه بیماری (ppr) طاعون نشخوار کنندگان کوچک کرد.

رئیس اداره دامپزشکی ایوان یادآور شد: در این مدت (نیمه اول سال) چهار هزار و ۸۳۱ راس دام سنگین بر علیه بیماری های بروسلوز، شاربن و تب برفکی مایه کوبی شدند.

جناق با اشاره به دیگر اقدمات این سازمان در ایوان اضافه کرد: در نیمه نخست امسال ۲ هزار و ۵۷ راس دام در کشتارگاه این شهرستان مورد بازرسی قرار گرفت که از این تعداد بازرسی ۲۰۴ کیلوگرم گوشت و ۳۱۲ مورد ریه و کبد غیر بهداشتی کشف و از چرخه مدار مصرف خارج شد.

وی افزود: در این بازه زمانی ۸۰ کارتن داروی تاریخ مصرف گذشته در داروخانه های دامی این شهرستان ضبط و معدوم شد.

به گفته وی مایه کوبی ۵۱۷ قلاده سگ گله بر علیه هاری و تست بیماری های سل و بروسلوز سه هزار و ۴۹۴ راس دام سنگین در گاوداری های صنعتی این شهرستان از دیگر اقدامات این اداره است.

رئیس اداره دامپزشکی ایوان گفت: همچنین در این مدت ۷۰۱ هزار و ۶۰ قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری این شهرستان نیز صورت گرفته است
خواندن 449 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395