شنبه, 14 مهر 1397 ساعت 15:35

به روز شدن خدمات پلیس برای امنیت بیشتر مردم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 عصر اقتصاد: هفته ناجا از ۱۳مهر آغاز می‌شود و همزمان با آغاز هفته ناجا روز پلیس، جامعه ایمانی ارزش‌های اسلامی رأفت و مهربانی نام گرفته است؛ همچنین شعار امسال هفته ناجا «پلیس مقتدر امین مردم» است.

هفته گذشته رونمایی از سامانه‌های فنی و تجهیزات آماد و پشتیبانی، همایش ملی طلایه‌داران فرهنگ ترافیک، رونمایی از تجهیزات معاونت فاوا، نشست سفرا و کاردار‌های کشورها، گردهمایی کارآگاهان پلیس آگاهی در تهران از برنامه‌های اصلی هفته ناجا بود و پنج‌شنبه به عنوان آخرین روز از هفته ناجا تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی و غبارروبی مزار شهدا از سوی پرسنل ناجا در بهشت زهرا و همزمان در سراسر کشور اجرا شد.

طبیعتاً نیروی انتظامی عهده دار صیانت از ضروری ترین نیاز اجتماعی یعنی نظم و امنیت است؛ امروزه شاهد امنیتی پایدار در سطح جامعه هستیم، امنیتی که بدون شک مرهون تلاش های شبانه روزی ماموران پلیس است. نظم و امنیت محصول زحمات پلیس خدمتگزار در جامعه است. در هر نظامی امنیت از اولویت دارترین خواسته‌های مردم است. مطمئناً پلیس باید زیر ساخت‌های نرم افزاری و سخت افزاری را به کار بگیرد و روند رو به رشدی را در زمینه درک تحولات و پیچیدگی‌های پیش رو داشته باشد و پلیس باید به نیاز‌های نو توجه داشته باشد.

راه‌اندازی ۱۴ خدمت در حوزه فناوری‌های نوین پلیس پیشگیری

سردار احمد نوریان، سخنگوی ناجا در تشریح خدمات ناجا گفت: راه‌اندازی سامانه مجازی پیگیری اموال مسروقه، ملاقات پلیس فتا با مردم برای راهنمایی و مشاوره مشکلات مردم، راه‌اندازی ۱۴ خدمت در حوزه فناوری‌های نوین پلیس پیشگیری تا کار مردم در کلانتری‌ها تسهیل شود و یک سامانه هم در پلیس پیشگیری راه‌اندازی می‌شود تا به مردم برای پیشرفت کارهایشان در پلیس راهنمایی لازم را ارائه کند. خدمات مردم‌یاری و پزشکی در نقاط محروم با همکاری بهداری ناجا، توزیع بسته‌های حمایتی توسط پلیس مرزبانی، افتتاح ۵ آزمایشگاه تشخیص مواد مخدر، اعزام تیم‌های دندان‌پزشکی به مدارس کمتر برخوردار از دیگر هفته ناجا است.

وی افزود: پخش سریال گشت ویژه پلیس ۲ در ۷ قسمت، سریال دختر گمشده در ۶ قسمت، رونمایی از ۴ بازی رایانه‌ای، تهیه مستند ویژه شهدای شاخص ناجا، مستند یک روز با فرمانده که با ۱۰ فرمانده صحبت شده، حضور مسئولان پلیس در برنامه‌های سیما از جمله تولیدات رسانه‌ای در این هفته است.

آمادگی ناجا برای ارتقای خدمات درمانی

سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی ضمن بیان اینکه ناجا توانسته در عرصه‌های مختلف توفیقات خوبی را به دست آورده و در کنار مردم و برای تامین امنیت آنان فعالیت کند، گفت: یکی از این اقدامات و خدمات ناجا در حوزه بهداشت و درمان است. امروز نیروی انتظامی حدود 9 بیمارستان و 32 پلی کلینیک دارد و تعدادی از بیمارستان‌های این نیرو نیز در حال راه اندازی است که امیدوارم با حمایت‌های وزارت بهداشت زودتر این بیمارستان‌ها به بهره‌برداری برسد.

توسعه خدمات الکترونیکی، رویکرد سازمان وظیفه عمومی درهفته ناجا

سردار بهرام نوروزی رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: سازمان وظیفه عمومی ناجا با توجه به مسئولیت و ماموریتی که به عهده دارد یکی از مجموعه های ناجاست که ارتباط بسیار گسترده با بدنه جامعه و جوانان دارد و به صورت مستقیم با جوانان و غیر مستقیم با خانواده های آنان در ارتباط است.

وی افزود: با توجه به حجم گسترده مراجعات، تلاش ما براین است تا با بهره مندی از تکنولوژی ها و امکانات نوین، بتوانیم خدمات بهتری به مشمولان ارائه دهیم.

وی از راه اندازی سامانه ثبت اینترنتی مجوز خروج از کشور در سراسر کشور خبر داد و گفت: به منظور افزایش کیفیت خدمات و تسهیل و تسریع در انجام امور وظیفه عمومی، سامانه اینترنتی صدور مجوز خروج از کشور  برای دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه در سراسر کشور راه اندازی شد.

تحول در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها

سردار محمد شرفی، رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به جزئیات سامانه‌های جدید پلیس در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های کشور از تحول در خدمت‌رسانی به مردم در این مراکز خبر داد.

وی ضمن بیان اینکه سامانه جدید محصول اقدامات کمیته فناوری و تکنولوژی این شورا است، گفت: در این شورا تصمیم گرفته شد با توجه به بالا رفتن مطالبات مردم و انتظارات از پلیس در ارائه خدمات به مردم در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین دقت، برنامه‌ریزی برای تحول در کلانتری‌ها انجام شود و بهترین راهکار استفاده از تکنولوژی‌های مدرن بود که براساس این تصمیمات مقرر شد 800 رده پاسگاه و کلانتری به فیبر نوری مجهز و هزار تجهیزات فناورانه جدید در اختیار کلانتری‌ها قرار گیرد.

هفته ناجا محل تجلی ارتباط نیروی انتظامی و مردم است

سرهنگ رحیم جهانبخش ضمن بیان اینکه خدمت به مردم اولویت اصلی ما در ناجا است تاکید کرد: هدف گذاری دسترسی به اهداف پلیس همواره با در نظر گرفتن مشارکت های مردمی، بازخوردگیری از مردم صورت گرفته و در هنگام اجرای طرح ها نیز نظرسنجی و بستر سنجی در جامعه به طور قطع و یقین مورد توجه نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی ویژه کیش با تاکید بر ایجاد نظم و امنیت در جامعه و محله با بهره گیری از مشارکت های مردمی افزود: در برقراری نظم و امنیت هر محل از نیروهای همیار در طرح ها استفاده شده و پس از پایان هر طرح بازخورد آن را از سامانه های ارتباط مردمی 197و 110 مردم می گیریم.

وی با اشاره به برگزاری منظم و منسجم دیدارهای چهره به چهره با مردم در نشست های پلیس 197 با حضور فرماندهی، جانشین، روسای پلیس های تخصصی و معاونت های ناجا بر حساسیت های ویژه ناجا در دریافت انتقادات، پیشنهادات و نظرات مردمی تاکید کرد و این هفته نیروی انتظامی را فرصتی دیگر برای تقویت ارتباط ناجا با مردم دانست.

نیروی انتظامی در انجام تحقیقات و اقدامات پژوهشی پیشتاز است

سردار ایوب سلیمانی در گردهمایی سراسری روسای رده تحقیقاتی ناجا  اظهار کرد: بیش از یک دهه که از عمر مجموعه تحقیقات نیروی انتظامی می‌گذرد و طی این مدت توفیقات بزرگی به دست آمده است، اگر مقداری به عقب برگردیم و تصویری را که در ذهن خودمان و مخاطبان برون سازمانی از مجموعه نیروی انتظامی وجود داشت را مرور کنیم ، درمی یابیم در مسیر رشد و  پیشرفت گام بر می داریم.

 وی با بیان اینکه امروز هر محقق و استاد دانشگاهی صرف نظر از انگیزه های مادی و نقش کار تحقیقاتی، به همکاری با ناجا افتخار می کند، افزود: باید از ظرفیت مجموعه مطالعاتی و تحقیقاتی ناجا بهره بیشتری ببریم.

این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: امروز از نظر علمی در جایگاه خوبی هستیم و در ویترین کتابخانه ها حتما عناوین متعددی را از تالیفات انجام گرفته در نیروی انتظامی می بینیم. در مجلات علمی، تعداد مقالاتی که محصول  اقدامات پژو هشی در ناجاست را شاهدیم و باید این رویکرد را با قوت ادامه دهیم.

معاون هماهنگ کننده ناجا در خاتمه گفت: باید در نیروی انتظامی علاوه بر ارتقاء مهارت های تخصصی در مسیر توسعه علم و بهره مندی از فناوری های نوین گام برداریم  و قدرت مسئله یابی و حل مسئله  داشته باشیم.

تعامل پلیس و دادگستری باعث کاهش جرایم می شود

علی آزادی  فرمانده انتظامی استان زنجان در ديدار با رئيس كل دادگستري استان با تبریک انتصاب اظهار کرد : نيروي انتظامي و دستگاه قضائي به عنوان دو مجموعه مكمل در جهت برقراري امنيت بايد با هم تعامل و هماهنگي داشته باشند .

سردار آزادی بر آمادگی گسترش تعاملات تاکید و بیان کرد : هرچه ارتباط و همکاري نهادها و دستگاه هاي مسئول در برقراري نظم و امنيت و ارائه دهندگان خدمات در استان ، نزديک و منسجم تر باشد، به همان ميزان نتيجه رضايت بخش و امنيت حاصل پايدارتر خواهد بود.

وی افزود: نيروي انتظامي و دستگاه قضائي در كنار هم مي توانند منشاء امنيت پايدار در تمامي زمينه ها از جمله زمينه اجتماعي و روحي و رواني براي مردم و اجتماع باشند و با ايجاد چنين تعاملي مردم مي توانند احساس امنيت خوبي داشته باشند.

وی رضايت مردم را مهمترين هدف نيروي انتظامي در انجام ماموريت ها  دانست و بيان داشت : افزايش احساس امنيت و جلب حداكثري اعتماد مردم از اولويت هاي پليس است.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه افزايش احساس امنيت و جلب حداكثري اعتماد مردم از اولويت هاي پليس است ، گفت : تعامل پلیس و دادگستری باعث کاهش جرایم می شود.

سردار آزادی با اشاره به تعامل خوب بين دو مجموعه نيروي انتظامي و دستگاه قضاگفت:بي شك تعامل و هماهنگي بين مجموعه پليس و دادگستری موجب به وجود آمدن توفيقات بسياري خواهد شد
خواندن 479 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395