یکشنبه, 15 مهر 1397 ساعت 10:27

باز شدن راه ورود نامزد جنجالی دولت به دیوان عالی آمریکا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 عصر اقتصاد: با حمایت چند سناتور آمریکایی، راه ورود برت کاونا نامزد جنجالی دولت به دیوان عالی آمریکا هموار شده است. سوزان کالینز و جو منچین دو سناتور جمهوری‌خواه و دموکرات روز جمعه حمایت خود را از این قاضی آمریکایی اعلام کردند.

به گزارش رویترز، با تایید کاونا دیوان عالی کشور، عالی‌ترین مرجع قضایی آمریکا را تحت کنترل محافظه‌کاران درخواهد آورد. این دادگاه در مسائلی چون سقط جنین و مالکیت اسلحه حرف آخر را می‌زند.

کاونا صبح جمعه در نخستین مرحله رای‌گیری در صحن علنی سنا با ۵۱ رای آری در برابر ۴۹ رای نه پیروز شد.

تنها سناتور جمهوری‌خواهی که در رای گیری روز جمعه برابر هم حزبی‌های خود ایستاد لیزا مورکوئسکی، سناتور ایالت آلاسکا بود.

روند رسیدگی به این تایید صلاحیت طی دو هفته گذشته و پس از علنی شدن اتهام آزارجنسی علیه قاضی کاوانا به چالشی تاریخی کشیده شده بود.

اتهام اصلی علیه قاضی کاوانا را کریستین بلازی فورد، استاد روان‌شناسی در یک دانشگاه در شمال کالیفرنیا طرح کرد که هفته پیش حاضر شد در جلسه علنی کمیته قضایی سنا شهادت دهد.

او مدعی است برت کاوانا در نوجوانی و زمانی که هر دو آنها محصل دبیرستانی بودند در حالی که مست بوده، تلاش کرده به او تجاوز کند.

سناتور کالینز که جمهوری‌خواه است امید دموکرات‌ها برای پیروزی در رای‌گیری نهایی را به باد داد و به هم‌قطاران خود گفت باور ندارد که "اتهامات مطرح مانعی برای حضور آقای کاونا در دیوان عالی آمریکا باشد."

سناتور منچین که تا چند هفته دیگر سرنوشتش برای تمدید دوره سناتوری به رای گذاشته خواهد شد دقایقی بعد از خانم کالینز به همکارانش در سنا گفت "قاضی کاونا را قاضی باصلاحیتی دیده است که از قانون اساسی پیروی خواهد کرد و در پرونده‌های قضایی براساس حقایق پیش رویش قضاوت خواهد کرد."

جورج بوش رییس جمهوری سابق آمریکا و سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید هر دو در حساب‌های توییتری خود از خانم کالینز حمایت کرده‌اند.

 

 

خواندن 233 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395