چاپ کردن این صفحه
یکشنبه, 15 مهر 1397 ساعت 14:54

استراتژی جدید سازمان بهداشت جهانی برای کنترل دخانیات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سازمان بهداشت جهانی (WHO) از یک استراتژی جهانی رونمایی کرد تا دستورکار کنترل دخانیات طی چند سال آینده گسترش داده شود.

با اجرایی شدن این راهکار جهانی، دستورالعمل کنترل مواد دخانی طی چند سال آینده افزایش یافته و از دخالت‌های بیشتر صنعت دخانیات در سیاست‌های سلامت عمومی جلوگیری می‌شود.

این استراتژی به دنبال آن است تا اجرایی شدن کنوانسیون چارچوب سازمان بهداشت جهانی برای کنترل دخانیات (FCTC) را تقویت کرده و نقشه راهی به منظور هدایت اقدامات اعضای این کنوانسیون با در نظر گرفتن کنترل دخانیات از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۵ اعمال شود.

دکتر «ورا لوئیزا دو کاستا ئه سیلوا»، رئیس دبیرخانه این کنوانسیون گفت: اتخاذ این استراتژی نقطه عطف کلیدی در تقویت کنوانسیون چارچوب سازمان بهداشت جهانی برای کنترل دخانیات است. این استراتژی مسیر شفافی به سمت جلو ارائه می‌دهد و حاوی اهداف و اولویت‌هایی است که سیاست‌های دولت را تقویت کرده و اقدامات جهانی را برای اعمال موثرتر معاهده کنترل دخانیات تسریع می‌بخشد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، رئیس دبیرخانه این کنوانسیون همچنین اظهار داشت: بیش از گذشته نیاز است تا در این مسیر به حرکت خود ادامه دهیم و تعهدات خود را جهت تضمین تلاش‌های کنوانسیون چارچوب سازمان بهداشت جهانی برای کنترل دخانیات در حفظ و ارتقای سلامت عمومی تقویت کنیم. همچنین تضمین شود که اهداف توسعه پایدار با دخالت صنعت دخانیات شکست داده نمی‌شود.

منبع: ایسنا

خواندن 536 دفعه