دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 10:58

تامین مالی ۲۰۰۰ میلیارد ریالی فولاد مبارکه در بورس کالا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 عصر اقتصاد: تعداد ۴۹ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۵۱۰ قرارداد اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده شرکت فولاد مبارکه اصفهان به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد ریال در حالی امروز در بورس کالای ایران عرضه شد که کل این اوراق طی ۱۶ دفعه معاملاتی به قیمت پایانی ۴۰ هزار و ۵۷۰ ریال به فروش رسید تا تامین مالی این شرکت فولادی در بورس کالا طی مرحله اول فروش این اوراق با موفقیت به پایان برسد.

براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالای ایران، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد کلاف گرم نوردیده ST۳۷-HB شرکت فولاد مبارکه اصفهان در نماد «عفولاد» طی روز جاری به تعداد ۴۹ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۵۱۰ قرارداد و با قیمت ۴۰ هزار و ۵۷۰ ریال در هر قرارداد یک کیلوگرمی انجام شد و با فروش کل این اوراق، این عرضه با موفقیت در مرحله اول به پایان رسید.

همچنین براساس اطلاعیه عرضه حجم کل این اوراق حدودا ۲۱۲ هزار و ۷۶۶ تن است به شرط آنکه ارزش اوراق از ۵۰۰۰ میلیارد ریال بیشتر نباشد. مرحله دوم انتشار این اوراق نیز به ارزشی حدود ۳۰۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.

گفتنی است تاریخ شروع معاملات ثانویه قرارداد حداکثر یک روزکاری پس از پایان دوره عرضه اولیه اعلام شده است. حجم عرضه اولیه این اوراق حدودا ۲۱۲ هزارو ۷۶۶ تن است به شرط آنکه ارزش اوراق از ۵۰۰۰ میلیارد ریال بیشتر نباشد. به این ترتیب این عرضه در دو مرحله انجام می شود که امروز ۲۰۰۰ میلیارد ریال منتشر شد و ارزش اوراق در مرحله دوم نیز ۳۰۰۰ میلیارد ریال خواهد بود.

بازدهی ۹۲ درصدی سهام شرکت در شش ماهه اول سال ۹۷

همچنین معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه گفت: "قیمت هر سهم شرکت از ۲۸۷۰ ریال در ابتدای سال ۹۷ به حدود ۵۲۶۰ ریال در اواخر شهریور رسید و با پرداخت ۲۵۰ ریال سود نقدی در مجمع سالانۀ شرکت، بازدهی حدود ۹۲ درصدی در شش ماهه اول سال ۹۷ محقق شد."

به گزارش ماین نیوز، کارکنان متعهد و تلاشگر فولاد مبارکه در شش ماهۀ اول سال جاری با تولید ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تن انواع محصول و عرضۀ ۳ میلیون و ۵۸۰ هزار تن از این میزان محصولات به ارزش تقریبی ۱۰ هزار میلیارد تومان، رکورد جدیدی از خود برجای گذاشتند.

معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر گفت: این شرکت با هدف تأمین سود پایدار و افزایش ارزش برای سهامداران به عنوان مهمترین ذینفعان خود علی رغم مشکلات ناشی از تحریم ها، همواره توانسته است عملکردی درخشان از خود بر جای گذارد.

او ضمن تشریح برنامۀ افزایش سرمایۀ جذاب پیش روی شرکت خاطرنشان کرد: در حال حاضر فولاد مبارکه با ۷۵ هزار میلیارد ریال سرمایه، بزرگترین شرکت بورسی به لحاظ سرمایه است که برنامۀ افزایش سرمایه تا ۱۳۰ هزار میلیارد ریال از محل انباشته و به میزان ۷۳ درصد را در دست بررسی دارد؛ به نحوی که با توجه به سود انباشتۀ شرکت به میزان ۵۷ هزار و ۷۳۸ میلیارد ریال (و از قرار هر سهم ۷۷۰ ریال) افزایش سرمایۀ پیش رو کلا از محل انباشته صورت میگیرد که علاوه بر تسریع فرایند ثبت آن، برای سهامداران شرکت بسیار جذاب خواهد بود.

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در خصوص زمان عملیاتی شدن این افزایش سرمایه افزود: در حال حاضر گزارش توجیهی افزایش سرمایه در اختیار حسابرس شرکت قرار گرفته و پس از اخذ گزارش حسابرس جهت اخذ مجوز به سازمان بورس ارسال میشود. پس از تأیید بورس سریعا مجمع فوق العاده بدین منظور تشکیل خواهد شد؛ بنابراین پیش بینی می شود این افزایش سرمایه تا قبل از پایان سال جاری ثبت شود.

 

 

 

خواندن 188 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395