دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 22:00

تصویب CFT مردم را از ادامه رابطه مالی ایران با سایر کشورها مطمئن کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: در واقع مردم مطمئن شده‌اند که با تصویب این لایحه رابطه ایران با سایر جهان حتی با وجود تحریم‌های آمریکا کاملا قفل نمی‌شود.

تیمور رحمانی  در مورد تاثیر تصویب CFT بر روی نرخ ارز در بازار آزاد گفت: در واقع مردم مطمئن شده‌اند که با تصویب این لایحه رابطه ایران با سایر جهان حتی با وجود تحریم‌های آمریکا کاملا قفل نمی‌شود و این روند تداوم خواهد داشت، در واقع پیام می‌دهد که روند صادرات و نقل‌وانتقالات مالی ادامه خواهد داشت و این انتظار که تحریم‌ها تمام نقل‌وانتقالات را قفل می‌کند را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: اما نباید فراموش کرد که با تصویب این لایحه تمام مشکلات حل نخواهد شد، در واقع برای حل مشکلات اقتصادی کشور نیازمند مجموعه‌ای از اقدامات هستیم که این لایحه می‌تواند به عنوان بسترساز عمل کند و قرار هم نیست تمام مشکلات را حل کند.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران اقدامات بانک مرکزی در سروسامان دادن به نرخ سود بانکی را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بانک مرکزی آرام آرام در این مسیر گام برمی‌دارد اما  چون کار ساده‌ای نیست سعی می‌کند بدون درهم ریختن شرایط، این کار صورت بگیرد.

وی ادامه داد: البته برخی بانک‌ها سود بالایی را می‌پردازند که این به معنی باز گذاشتن دست بانک‌ها در این روند نیست، البته این بانک‌ها قبلا نیز همین نرخ سود را پرداخت می‌کردند و شواهد حاکی است که بانک مرکزی در راستای سروسامان دادن به نرخ سود بانکی است.

منبع: ایلنا
خواندن 201 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395