دوشنبه, 16 مهر 1397 ساعت 23:00

  مبارزه با فساد شاخص استاندارد می شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 مرضیه صدری

 عصر اقتصاد: تدوین استانداردهای مبارزه با فساد و رشوه خواری و ایرانیزه کردن استاندارد مسئولیت اجتماعی از خبرهایی بود که نیره پیروزبخت رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد.

پیروز بخت در نشست خبری روز گذشته در پاسخ به عصر اقتصاد در خصوص جزئیات این استانداردها خاطر نشان کرد: با توجه به نهایی نشدن جزئیات آنها فعلا اطلاعات بیشتری در این موضوع نمی توان ارائه داد اما دستگاههای ذیربط در خصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی همکاری های موثری با سازمان استاندارد در این خصوص داشته و آمادگی خود را برای همه مراحل اعلام کرده اند.

رئیس سازمان استاندارد همچنین در ابتدای این نشست گفت: پس از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری، پوشش استاندارد برای همه محصولات داخلی و همه کالاها و خدمات اولویت سازمان استاندارد قرار گرفت.

وی ادامه داد: با توافقات صورت گرفته در پی ایرانیزه کردن استاندارد مسئولیت اجتماعی برآمدیم که مرتبط با منشور حقوق شهروندی است.

پیروزبخت با اشاره به حضور رئیس سازمان بین المللی استاندارد در ایران به ویژه در شرایط تحریمی امروز که اتفاقی بی سابقه در 40 سال گذشته برای کشور بوده است، گفت: رویکرد مجمع بین المللی ایزو در سال جاری تمرمز بر اهداف کلان دولت ها بوده است و مهم ترین مباحثی که در کارگروهها پرداخته شد، نقش سیاستمداران و دولتمردان در ارتقاء استانداردها، نقش استانداردها در مسائل زیست محیطی و تغییر اقلیم، نقش استانداردها در فناوری ها و نوآوری ها، تجارت جهانی و استانداردها، نقش استانداردها در شرکت های تولیدی کوچک و متوسط، استاندارد تحصیلات عالیه و بحران های آب آشامیدنی بود.

رویکرد حمایتی استاندارد از تولید

رئیس سازمان استاندارد با اشاره به نامگذاری سال مبنی بر سال حمایت از کالای ایرانی خاطر نشان کرد: در شورای عالی استاندارد دو بسته حمایتی از تولید تصویب شد. همچنین در قانون جدید، رئیس سازمان بازرسی کل کشور عضو شورای استاندارد شد.

خواندن 733 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395