سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 10:22

اطلاعات تکميلي

  • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم روز جهانی پست:

خدمات ویژه پست نشریات ارائه خواهد شد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

سجاد عسگری

 عصر اقتصاد:  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: استراتژی امسال شرکت ملی پست توسعه محصول است و امسال باید خدمات ویژه پست چون پست نشریات، صنایع دستی و سوغات را ارائه کنیم.

به گزارش خبرنگار عصراقتصاد، محمدجواد آذری‌جهرمی در مراسم روز جهانی پست با اشاره به صدور دو پروانه پستی در سال گذشته، عنوان کرد: بازار پست کشور را باید دو برابر کنیم و مقاومت در برابر شکل‌گیری بخش خصوصی را از میان ببریم تا بازار رشد بیشتری کند و رشد بازار باعث رشد شرکت ملی پست شود.

وی با بیان اینکه امسال استراتژی تجاری شرکت ملی پست، توسعه محصول است، افزود: مشکل توزیع نشریاتی که روز به روز شمارگان آنها کم می شود، با استانداردها و کیفیت خوب و زمان مناسب، هم درآمد شرکت ملی پست را بالا می برد و هم بازار پستی کشور را توسعه خواهد داد.

آذری جهرمی با اشاره به ثابت ماندن سبد پستی در کشور طی چند دهه اخیر، تصریح کرد: امسال زمانی است که باید خدمات ویژه پست چون پست نشریات، صنایع دستی و سوغات مناطق مختلف را ارائه کنیم. وقتی برای ارسال یک نامه آن را وزن می کنند و بر اساس آن هزینه ارسال را محاسبه و دریافت می کنند بنابراین کسی برای ارسال سوغات یا میوه سراغ پست نمی آید و این فرهنگ شکل نمی گیرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه بخش اعظم نیروی انسانی این وزارتخانه در شرکت ملی پست متمرکز هستند و سطح درآمدی به نسبت پایینی دارند، افزود: البته با توجه به رشد درآمدی که این شرکت دارد ترمیم حقوق کارکنان از مهرماه عملیاتی می شود.

آذری جهرمی با تاکید بر اینکه جوانگرایی به معنی آوردن یک شخص جوان نیست بلکه باید تفکر را تغییر داد، خاطرنشان کرد: با توجه به شروع فعالیت شرکت فرودگاهی پیام انتظار داریم هاب پستی که برای آن درنظر گرفته شده است رشد قابل توجهی داشته باشد.

وی افزود: باید از ظرفیت های فضای مجازی استفاده کنیم تا به عنوان نقطه بارز قوت و توان جمهوری اسلامی تبدیل شود و این کار را خواهیم کرد که نیاز به کار و تلاش مضاعف و همدلی دارد.

درآمد 460 میلیارد تومانی شرکت پست در 6 ماهه نخست سال جاری

همچنین در این مراسم، حسین نعمتی مدیر عامل شرکت ملی پست ایران از درآمد 460 میلیارد تومانی شرکت ملی پست ایران در 6 ماهه نخست امسال خبر داد.

وی افزود: با ایجاد فناوری های جدید نقش پست نیز افزایش یافته است به طوری که در کشورهای صنعتی و پیشرفته سرانه ترافیک پستی در این کشورها 400 و برخی کشورها نیز سرانه ترافیک پستی به 1050 می رسد.

نعمتی به عملکرد 6 ماهه گذشته شرکت ملی پست اشاره کرد و گفت: شرکت ملی پست ایران در 6 ماهه نخست سال جاری توانسته است 460 میلیارد تومانی درآمد کسب کند و 30 درصد در پست سفارشی و 24 درصد در امانات و بسته و یک درصد نیز سرویس پیشتاز با توجه به اعمال تحریم ها رشد داشته است.

وی به پروژه استاندارد سازی آدرس ها«جی نف» به عنوان یک پروژه اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: در این پروژه آدرس 60 درصد از نقاط شهری استاندارد شده است و بیش از یک میلیون رکورد شهری به هنگام سازی و 670 هزار رکورد روستایی و 6 میلیون ساختمان و 400 هزار ساختمان اداری تحت پوشش این طرح قرار گرفته و نقشه های پارسل بندی و انطباق نشانی بیش از 18 میلیون رکورد انجام شده است.

مدیر عامل شرکت ملی پست ایران، در ادامه به تکمیل و تجهیز پروژه های ساختمانی به عنوان اقدامات انجام شده در این شرکت اشاره کرد و گفت: تجهیز موزعان پستی به 2 هزار گوشی هوشمند، نوسازی ناوگان حمل و نقل پستی، خرید 20 دستگاه ناوگان سنگین، انتشار تمبر مشترک با کشورهای هندوستان و ارمنستان، نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه است.

وی، توسعه حمل و نقل کالا در تجارت الکترونیک ،توسعه سیستم جی پی اس، ایجاد 3 سرویس در حوزه پست فرهنگی، ایجاد دفتر مدیریت کیفیت در امور مشتریان و توسعه پرداخت غرامت پستی به صورت برخط، را از برنامه های اجرا شده در این حوزه عنوان کرد.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، به ارتقای رتبه پست ایران در اتحادیه جهانی پستی به رتبه 48  اشاره کرد و گفت: جهت گیری پست ایران هم جهت با پست کشورهای پیشرفته به سمت امانت، بسته و   Documents در شبکه پستی کشور حرکت کنیم و افزایش 25 درصدی امانت در 6 ماهه نخست امسال نیز شاهدی بر این حرکت است.

وی ساماندهی قبول و توسعه دفاتر و باجه های پستی را از اولویت های دیگر این شرکت عنوان کرد و افزود: ایجاد خدمات ارزش افزوده، باز مهندسی سرویس های پستی، افزایش کیفیت و سرعت سر مرسولات بر اساس فناوری های جدید، اثربخشی در کسب و کارهای کوچک و متوسط، تجاری سازی داده های ارزشمند، طراحی سرویس های کاربردی متناسب و توانمند سازی نیروی انسانی از دیگر اولویت های شرکت ملی پست است.

 

 

خواندن 210 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395