سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 10:24

آمادگی سازمان بنادر برای مکانیزه شدن فرایند مناقصه ها و مزایده ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 عصر اقتصاد:  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه اجرای بی نقص سامانه تدارکات الکترونیکی دولت برای همه دستگاه های اجرایی تکلیف شده است، تاکید کرد: این یک برنامه الزام آور است و ارگان های دولتی مکلف اند معاملات شان از طریق این سامانه ها به انجام برسانند.

به گزارش سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد با قانونی خواندن ابلاغیه های دولت به دستگاه های اجرایی و توجیه ناپذیر دانستن عدم انجام این نوع فرایند ها در سازمان های دولتی، بر رفع تمام موانع اجرایی در روند پیشرفت امور دو سامانه ستاد و سمیم در سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد و از آمادگی این سازمان برای اجرای کامل و درست کلیه معاملات در بستر وب اعم از جزیی، متوسط و بسیار بزرگ خبر داد.

راستاد با تاکید بر اینکه " قانون لازم اجرا است و باید در دستگاه های اجرایی عملیاتی شود " گفت: شفاف سازی، کاهش هزینه ها، استاندارد سازی، کنترل هوشمند آیین نامه ها، تسهیل در نظارت، کاهش احتمال تجدید یا لغو شدن مناقصه ها و مزایده ها از جمله دستاورد های این دو سامانه محسوب می شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین با بیان اینکه لازم است دغدغه های معاونت ها و ابهام های موجود بر سر اجرای بی کم و کاست دو سامانه ستاد و سمیم در بنادر و سازمان مرکزی با هم اندیشی رفع شود، تصریح کرد: کلیه اسناد چه قبل از انجام معامله و چه در حین انجام آن باید در شرایط قابل قبولی ارائه شود و کلیه بنادر تجاری کشور در شمال و جنوب مکلف به اجرای آن هستند.

 

خواندن 443 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395