سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 21:00

۳۷ هزار روستا تا پایان دولت دوازدهم گازرسانی می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاول اول رئیس جمهوری گفت: تاکنون ۲۳ هزار روستا از نعمت گازرسانی بهره‌مند شده‌اند و این تعداد تا پایان دولت دوازدهم به ۳۷ هزار روستا می‌رسد.

اسحاق جهانگیری، (سه‌شنبه، ۱۷ مهرماه) در پنجمین همایش روز ملی روستا و عشایر گفت: روستا نماد و یک نهاد هویت‌ساز در دوران‌های مختلف بود و امروز هم در بخش اقتصادی باید به عنوان کانون مهم تولید به آن توجه شود.

وی افزود: امروز با افتخار می‌توانیم بگوییم که ۹۲ درصد جمعیت روستایی کشور دارای جاده آسفالته هستند. در دولت یازدهم و دوازدهم ۱۴ هزار کیلومتر راه آسفالته احداث شد و ۷۸ درصد از جمعیت روستایی کشور آب آشامیدنی بهداشتی دارند.

معاون اول رئیس جمهوری تصریح کرد: در اوج کمبود منابع و با تدبیر وزیر نفت و بدون استفاده از بودجه دولت، تصمیم گرفتیم روستاهای بالای ۲۰ خانوار را گازرسانی کنیم و به فضل الهی تاکنون بیش از ۲۳ هزار روستا گازرسانی شده و تا پایان دولت دوازدهم به ۳۷ هزار روستا گازرسانی خواهد شد.

جهانگیری عنوان کرد: برای اجرای این طرح‌ها از بودجه دولت پول ندادیم، زیرا بخش عمده‌ای از هزینه‌ها از محل استفاده نکردن از سوخت مایع جبران می‌شود.

وی با بیان  این که هر کسی در سطوح مدیریتی خیانت کرد، مهر خیانت بر پیشانی او بزنیم و بگوییم که به مردم خیانت کرد، ادامه داد: کشور ما بزرگ و پر استعداد است، قبل از ما مدیرانی بودند که کار کردند و مردم درباره ما هم قضاوت خواهند کرد که برای کشور چه کردند.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: عرصه بر مردم سخت و فشارهای اقتصادی زیاد شده است، اما راه‌های خوبی وجود دارد که می‌شود با تصمیم‌های خوب و مدیران باانگیزه با سربلندی از این دوران عبور کرد.

منبع: شانا

خواندن 227 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395