سه شنبه, 17 مهر 1397 ساعت 23:00

اطلاعات تکميلي

  • نوبخت خطاب به مسئولان: 

مسئولانه از مردم پشتيباني مالي مي‌كنيم   

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 عصر اقتصاد: معاون رئيس‌جمهوري‌ و رئيس‌سازمان برنامه و بودجه كشور با اشاره به پرداخت تسهيلات و نيز كمك هاي بلاعوض به آسيب‌ديدگان سيل در استان‌هاي گيلان و مازندران گفت: دولت، مسئولانه از سيل‌زدگان حمايت مي‌كند.

به گزارش سازمان برنامه و بودجه كشور، محمدباقر نوبخت پس از بازديد از مناطق سيل زده استان گيلان در نشست بررسي ابعاد سيل در استانداري، از پرداخت يك هزار و ۴۸ ميليارد تومان براي حوادث طي نيمه نخست امسال خبر داد و افزود: اين اعتبار نسبت به ۲۴۰ ميليارد تومان مدت مشابه سال گذشته كه براي حوادث پرداخت شد، افزايش حدود چهار برابري دارد.

وي ادامه داد: با وجود نوسانات ارز و چالش هايي كه دولت با آن مواجه شد؛ طي شش ماه نخست امسال پرداخت هاي سازمان برنامه و بودجه در تمام مولفه ها، بهتر از پارسال بوده كه تلاش مي‌كنيم آن را حفظ كنيم.

رئيس سازمان برنامه و بودجه همچنين به پرداخت پاداش بازنشستگي فرهنگيان و گندم كاران اشاره كرد و گفت: ۹۰ درصد مطالبات گندم كاران پرداخت شد.

نوبخت با اشاره به وقوع سيل در استان‌هاي شمالي افزود: اين اولين و آخرين بارش نيست اما در نوع خود، حادثه‌اي با ابعادي كم‌نظير است؛ با اقداماتي كه از سوي دستگاه‌ها و دست‌اندركاران انجام شده، مردم با وجود مشكلاتي كه سيل بوجود آورده، از عملكرد مسئولان رضايت داشتند كه اين سرمايه اجتماعي ارزشمند است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه اضافه كرد: آنچه انجام شد اقدامات بايسته‌اي بود اما سختي‌ها و آسيب‌هاي مردم باقي است و بايد كارها انجام شود تا به فرجام برسد.

معاون رئيس جمهوري خطاب به مسئولان خاطرنشان كرد: مسئولانه از مردم پشتيباني مالي مي‌كنيم؛ براي كمك به مردم، ضوابطي داريم تا به ميزان خسارت، كمك بلاعوض و تسهيلات ارزان قيمت در روستاها با كارمزد چهار درصد و در شهرها با كارمزد پنج درصد پرداخت شود.

وي با تاكيد بر ضرورت تسريع در پرداخت تسهيلات به مردم گفت: اگر ميزان اين تسهيلات كم اما به موقع باشد، رضايت مردم بيشتر است چرا كه اكنون و در شرايط فعلي به اين تسهيلات نياز دارند.

نوبخت عمده مشكلات در زيرساخت‌هاي گيلان را پل‌ها عنوان و تصريح كرد: علاوه بر آسيب به تاسيسات گاز ، آب و برق، پل‌ها خسارت‌هاي ملموس ديده‌اند و بايد با اختصاص بودجه، بخشي را با فوريت عمل كنيم البته از آنجايي كه خسارت فراتر از ظرفيت يكسال است، بخشي از آن را در بودجه سال آينده در نظر مي‌گيريم.

رئيس سازمان برنامه و بودجه در ادامه سخنانش، به مطالبات چايكاران اشاره و بيان كرد: تا پايان هفته جاري، ۳۵ ميليارد تومان به سازمان چاي پرداخت مي‌شود و اهتمام داريم قيمت تضميني چاي در سال آينده، بيشتر از سال گذشته باشد.

نوبخت يادآور شد: چايكاران از اينكه در دولت هاي يازدهم و دوازدهم قيمت خريد برگ سبز چاي افزايش بي‌سابقه‌اي داشته، رضايت دارند و با افزايش توليد، اين مهم را نشان مي‌دهند.

 

 

خواندن 242 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395