چهارشنبه, 18 مهر 1397 ساعت 09:31

اطلاعات تکميلي

  •   جانشین فرمانده ناجا:

قانون بازدارندگی رانندگان همچنان نیازمند تغییر است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد: جانشین فرمانده ناجا گفت: در سال 89 قانون بازدارندگی رانندگان متخلف نیز تغییر کرد اما با توجه به شرایط امروز و افزایش تعداد خودروها تغییر دوباره آن خالی از لطف نیست.

روز گذشته افتتاحیه طرح ارتقا سلامت رانندگان با حضور سردار اسکندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا و سردار تقی مهری، رئیس پلیس راهور ناجا و محمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت در شهرک آزمایش برگزار شد، سردار اسکندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا در این افتتاحیه اظهار کرد: با همت و تلاش تمام دست اندرکاران مربوطه هر ساله تعداد جانباختگان تصادفات رو به کاهش بوده اما در هر صورت حتی یک نفر جانباخته هم زیاد است.

وی خاطر نشان کرد: در حالی که در سال 84 آمار جانباختگان تصادفات در طول یکسال حدود 26 هزار نفر بود، سال گذشته این رقم به 16 هزار نفر رسید.

وی ضمن بیان اینکه رسانه ها در ارتقای فرهنگ رانندگی در خصوص کاهش تصادفات و کاهش آمار جانباختگان نقش بسزایی دارند، افزود: کنترل رفتار ترافیکی و همیاری مردم در کنار اطلاع رسانی به موقع رسانه ها، موجب شده تا آمار جانباختگان به طور محسوسی کاهش یابد.

وی ادامه داد: قانون باید موجب افزایش ایمنی خودرو و سلامت رانندگان و در مقابل برای قانون شکنان متخلف بازدارنده باشد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: با توجه به آمار و اطلاعات موجود، میانگین جانباختگان تصادفات در ایران کمتر از میانگین جهانی است و به ازای هر 10 هزار خودرو در ایران حدود 5 درصد و در دنیا حدود 7 درصد است.

مومنی ضمن بیان اینکه موضوع بعدی که به کاهش تلفات رانندگی کمک می‌کند، اصلاح رفتار ترافیکی است، ادامه داد: رفتار ترافیکی، ایمنی جاده ها، قوانین و مقررات و زیر ساخت های مربوطه از جمله مسائل مهم در کاهش تصادفات است که باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

جانشین فرمانده پلیس کشور گفت: از دیگر مسائلی که موجب کاهش تصادفات و آمار جانباختگان تصادفات می شود، کنترل مکانیزه و رفتار ترافیکی رانندگان خودروها است.

تاکید کرد: اگر سیستم کنترل مکانیزه در سطح کشور به انجام برسد قطعا رفتار رانندگان نیز تغییر خواهد کرد و در نهایت موجب کاهش تصادفات خواهد شد.

حمل حیوان‌ با اتومبیل جرم است

سردار مهری در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، گفت: امروز سطح ارتقاء سلامت رانندگان را به مرحله اجرا درمی‌آ‌وریم.

رئیس پلیس راهور ناجا افزود: کسانی که از مواد مخدر، روان‌گردان و الکل استفاده کرده و مبادرت به رانندگی کنند وسیله نقلیه‌شان متوقف و گواهینامه‌شان ضبط شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و طبق مقررات با آن‌ها برخورد خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص حمل حیوانات در وسیله نقلیه و مشاهده حیوانات در خودرو‌ها حمل می‌شوند، بیان کرد: حیوان‌گردی از نظر ما جرم است و باید حیوانات در ظرف‌ها و پالت‌های مخصوص حمل شوند در غیر این صورت با راننده متخلف برخورد خواهد شد.

وی همچنین درخصوص اصلاح قوانین و افزایش نرخ جرائم گفت: هر سه سال یکبار اصلاح قوانین و افزایش نرخ جرائم در قانون پیش‌بینی شده و پلیس راهور، وزارت کشور و وزارت دادگستری نظارت خود را اعلام می‌کنند؛ امسال آخرین سال است و سال بعدی در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

 

 

خواندن 1460 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395