شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 08:56

اتلاف وقت برای هیچ

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چندین ماه است که موضوع منع به کارگیری بازنشستگان بخشی از اخبار و نوشته های رسانه ها و شبکه های اجتماعی را به خود مشغول کرده است و از زمانی که به عنوان موضوعی در سخنرانی های پر طمطراق نمایندگان مطرح و سپس تنظیم طرح در کمیسیون های مجلس، اخبار پیشرفت طرح در کمیسیون ها و بعد از آن آمدن به صحن و سپس تصویب و ارجاع به شورای نگهبان و تأخیر در شورای نگهبان و سپس تأیید آن و بعد از ابلاغ اجرایی، به هدف کافی خبر ساز بود.

اما بعد از آن هم ادامه پر حرارتی داشت، موضوعاتی مانند شمول مصوبه، مستثنیات آن و تلاش بعضی از افراد برای دور زدن قانون و در نهایت انتشار اخباری در خصوص تلاش ها و تخلفات بعضی از بازنشستگان برای گریز از شمول قانون و در نهایت موضوع شهردار تهران و باقی قضایا.

اما آیا تاکنون دیده یا شنیده اید که مردم کوچه و خیابان از پیشرفت این موضوع ذوق زده شده باشند و یا مردم در کوچه و خیابان از پیشرفت این امر ابراز رضایت کرده باشند و بخشی از نارضایتی های آنها کاهش یافته باشد؟

بدیهی است در شرایط موجود از هر اقدام بر بخش های مختلف حاکمیت انتظار می رود که اولاً باعث کاهش مفاسد اقتصادی گردد، ثانیاً آثار گسترده ای در فعالیت های دولت و نظام داشته باشد و در نهایت با کاهش نگرانی های مردم، رضایت عمومی را افزایش دهد.

حال سؤال این است از این همه فعالیت خبرساز کدام یک از اهداف فوق حاصل شده است؟

آیا به غیر از اینکه موازین شایسته سالاری را مخدوش کرده، سرگرمی های جناحی فراهم کرده است و در شرایط بحرانی موجود مدیریت ها را مختل کرده است، خاصیت دیگری می توان بر آن شود؟

بدیهی است اصل موضوع در شرایط متعادل و متعارضی قابل پیگیری است.

اما در شرایط کنونی هیچ دردی از بحران امروز را چاره نمی کند.


خواندن 134 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395