شنبه, 21 مهر 1397 ساعت 09:45

اطلاعات تکميلي

  • سردار اشتری:

تروریسم و جرائم سایبری مانع بزرگی برای صلح جهانی هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد: فرمانده نیروی انتظامی گفت: معضلاتی مانند جرائم سایبری و تروریسم مانع بزرگی برای صلح جهانی هستند که نیروی انتظامی توانسته توطئه دشمنان را خنثی و با انهدام باندهای مخوف، کشف میلیون‌ها تن مواد و تقدیم شهدای فراوان امنیت را در کشور نهادینه کند.

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در نهمین نشست خبری نیروی انتظامی با سفرا، کاردان‌ها و نمایندگان سازمان‌های بین المللی در تهران برگزار شد، ضمن تسلیت به خانواده شهدای حادثه تروریستی اهواز اظهار کرد: یکی از نیاز‌های اولیه بشر برای زندگی بهره گیری از امنیت است، امنیت یک مقوله اساسی در هر نظام است و هر کشور برای تأمین امنیت به پلیس نیاز دارد.

وی افزود: نیروی انتظامی با الهام‌گیری از آموزه‌های دینی و رهنمود‌های مقام معظم رهبری توانسته است به موفقیت‌های چشمگیری در حوزه تأمین امنیت دست پیدا کند و کارنامه درخشانی در حوزه امنیت را در اختیار دارد.

سردار اشتری با بیان اینکه رشد و شکوفایی استعداد‌ها در چهارچوب امنیت امکان پذیر است، گفت: معضلاتی مانند موادمخدر، جرائم سازمان یافته و سایبری و تروریسم مانع انجام این امر مقدس شده است.

وی افزود: با توجه به شرایط منطقه، نیروی انتظامی ایران با برنامه ریزی هدفمند توانسته توطئه دشمنان و حامیان در منطقه را خنثی کند و با انهدام باند‌های مخوف و توطئه‌گر، در راستای مبارزه با پدیده شوم و بین المللی تروریسم در حال فعالیت است.

فرمانده ناجا گفت: ایران به دلیل موقعیت‌های بی نظیر و برخورداری از ارزش‌های آسمانی و استکبار ستیزی و مقابله با ظالمان همواره مورد تهدید دشمنان قرار گرفته است.

وی با اشاره به وقوع حادثه تروریستی در اهواز و کشته شدن کودکان و جانبازان در این حادثه، گفت: این عمل اقدامی دردناک و توطئه از سوی کشور آمریکا در منطقه بود و حامیان تروریستی آمریکا در منطقه در این عمل ننگین و شوم نقش داشتند.

فرمانده انتظامی کشور با اعلام اینکه پیام ایران روشن و پشیمان کننده است، گفت: امنیت مردم خط قرمز ما است و اقدامات اخیر در خاک سوریه پاسخ ویران کننده‌ای را به دنبال داشته و خواهد داشت.

سردار اشتری با بیان اینکه در هفته ناجا به مناسبت پاسداشت فعالیت همکاران ما در بخش‌های امنیتی، اجتماعی و انتظامی دور هم جمع شده‌ایم، گفت: هفته ناجا فرصتی برای آموزش، پیشگیری اجتماعی، خدمت‌گذاری، ولایتمداری و ایثارگری کارکنان ناجا تا مرز شهادت همانند مولایمان حضرت علی(ع)است.

وی افزود: ناجا در کنار توانمندی‌های خود می‌تواند در کنار مردم، چهارچوبی مستحکم برای نظامی محکم برپا کند تا به آینده‌ای روشن و آرام بخش امیدوار باشیم.

فرمانده انتظامی کشور با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم(ص) در خصوص امینت گفت: پیامبر اکرم(ص) فرمودند: امنیت یکی از بزرگترین و گواراترین نعمت‌های الهی است که با نعمت سلامتی جسم برابری می‌کند و همه مردم به آن نیاز دارند و بدون آن شادی بی معنا است.

حمایت ایران از فلسطین هزینه‌های بسیار سنگینی برای مردم ایران داشته است

همچنین در ادامه این نشست غلامحسین دهقانی، معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه ضمن بیان اینکه بیکاری، فقر، اعتیاد و ساختارهای غیر قابل اجرای قوانین از جمله مواردی داخلی است که سبب ناامنی در یک کشور می‌شود، گفت: عوامل خارجی نیز مواردی همچون دخالت های خارجی، نظامی ، اشغال کشورها، بی احترامی به حاکمیت ملی و نظایر آن است که می‌تواند سبب افزایش ناامنی در یک کشور شود.

وی افزود: سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران طی این مدت  منطبق با دولت های بزرگ و در راستای تامین منافع نامشروع برخی از این دولت‌ها نبوده است و به همین دلیل است که همواره  امنیت کشور ما مورد هدف قرار گرفته است.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه به رفتار دوگانه دشمنان علیه کشورمان اشاره کرد و گفت‌: به عنوان مثال گروهکی که 17 هزار نفر از مردم کشورمان را ترور کرده و حتی به رییس جمهور و نخست وزیر و بسیاری از مقامات نیز رحم نکرده است مورد حمایت برخی از این کشورها قرار دارد و حتی در سفر به سازمان ملل به این تروریست‌ها اجازه داده شد که تجمع کرده و کشورمان را متهم به اقدامات تروریستی کنند.

وی حمایت ایران از کشورهای مظلوم منطقه را نیز یکی از عامل دیگر بروز ناامنی در کشور توصیف کرد و گفت‌: حمایت ایران از فلسطین طی 40 سال هزینه‌های بسیار سنگینی برای مردم ایران در بر داشته است چرا که دشمنان نمی‌خواهند ایران به عنوان کشوری مستقل و حامی مظلومان مطرح شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت قاچاقچیان مواد مخدر اشاره کرد و گفت‌: برخی از کشورها در یو ان او دی سی آمارهایی از کشفیات مواد مخدر می‌دهند  که اصلا قابل مقایسه نیست. مثلا کشوری بوده که سالانه 15 گرم مواد مخدر کشف کرده است، اما ایران 785 تن مواد مخدر را در عرض یک سال کشف کرده است که این نشان دهنده این است که کشور ما چه اقداماتی در برابر قاچاق مواد مخدر به دیگر  کشورها انجام داده است و در این‌ راستا نیز سه هزار شهید و 12 هزار جانباز را برای برقراری امنیت و مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر تقدیم کرده است.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزیر امور خارجه به مبارزه کشورمان با گروه های تروریستی اشاره کرد و خاطر نشان کرد: بر اساس قطعنامه هایی که شورای امنیت تصویب کرده است گروه هایی همچون داعش، القاعده و طالبان و گروهک های وابسته به آنان جزو تروریست‌های درجه یک هستند ، اما ببینید که کدام کشور به اندازه ایران و در طی سال‌های اخیر با آنها مبارزه کرده‌اند. اقدامات ایران طوری بود که رییس جمهور عراق اعلام کرد که اگر ایران نبود حالا داعش به بغداد رسیده بود.

وی ضمن بیان اینکه به این که ایران باید به عنوان اولین کشور در مبارزه با تروریسم شناسایی شود، بیان‌ کرد: این اقدامات بدون جانفشانی ها ناجا در ایران ممکن نبود. ایران یک کشور امن است؛ چرا که ماموران پلیس برای مزد کار نمی‌کنند بلکه متصل به مردم هستند و با حمایت مردمی اقدام به تامین امنیت می‌کنند.

 

 

خواندن 1345 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395