یکشنبه, 22 مهر 1397 ساعت 09:57

ضرورت حمایت دولت و بخش خصوصی از طرح انتقال آب

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد: اصفهان: بسیاری از مسئولان طرح انتقال  آب از جنوب به فلات مرکزی را گران توصیف می کنند ولی معتقدند بخشی از صنایع استان درآمدهای خوبی دارند که می ‌توانند در این طرح های جدید مشارکت کنند به‌ علاوه دولت باید با جدیت از این طرح حمایت کند تا معضل تام عضله خشکسالی و بی آبی این خطه از کشور حل شود.

حسینعلی حاجی دلیگانی دلایل انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی را مهم خواند وگفت: دلایلی چون افت بارندگی ها، برداشت‌های بی‌رویه آب از زاینده رود در بالادست و پایین دست این رودخانه ،نبود مدیریت صحیح توزیع آب در سال های اخیر، توسعه بخش کشاورزی در حاشیه زاینده رود، طولانی شدن طرح های انتقال آب حوضه به حوضه و کاهش ورود آب به سد با گنجایش یک میلیارد و چهل میلیون متر مکعب اما خالی شده تا کمتر از ۳۵۰ میلیون متر مکعب ، همگی باعث تشنگی فلات مرکزی ایران شده‌اند به طوریکه مردم استان در بخشی از این فلات در شرایطی سکونت دارند که تنش های شدید آبی به شدت زندگی آنها را مورد تهدید قرار داده است.

نماینده مردم شاهین شهر ومیمه استان اصفهان در مجلس شورا ی اسلامی طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی را بزرگ و هزینه بر دانست وگفت: لازم است دولت پای اجرای این طرح بایستد، چون بدون نظر حاکمیت ابعاد اجتماعی، امنیتی و سیاسی این طرح قابل کنترل نیست.

وی ادامه داد: به علاوه بخش خصوصی واحدهای بزرگ صنعتی و تشکل های بزرگ کشاورزی هم باید از اجرای این طرح ملی حمایت مالی کنند.

حاجی دلیگانی اذعان داشت: موضوعی که باید به موازات انتقال آب از خلیج فارس به استان به آن توجه کرد شیرین سازی آب شور انتقال یافته است و در این برهه اهمیت موضوع انرژی صلح آمیز هسته ای برای ملت ایران دو چندان می شود که با استفاده از آب شیرین کن های هسته ای، مقداری از آلام کشاورزان و صنعتگران کاهش خواهد یافت.

 

 

 

 

 

 

 

 

خواندن 204 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395