دوشنبه, 23 مهر 1397 ساعت 02:00

اطلاعات تکميلي

  • دستیار ویژه رییس جمهور عنوان کرد:

لزوم تجاری سازی و برند سازی در زمان تحریم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد:  مولاوردی با بیان اینکه اصلاح نگرش باید از درون قدرت و شهروندان شکل بگیرد تا حقوق شهروندی محقق شود، گفت: در دوران تحریم باید از کالای استاندارد ایرانی حمایت کرد و به سمت تجاری سازی و برند سازی رفت.

به گزارش عصر اقتصاد-  در مراسم روز ملی استاندارد و انقلاب چهارم صنعتی شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهور با اشاره به صحبتهای رییس جمهور گفت: ایشان حقوق شهوروندی را استاندارد جامعه ما می‌دانند.

مولاوردی با بیان اینکه قبل از میلاد تاکنون مطابق برخی اسناد معیار انسانیت مرد است، افزود: با اینکه این تفکرات از قبل از میلاد بوده اما همچنان ادامه دارد هر چند در انقلاب ۱۹۲۳ فرانسه به حقوق شهروندی اشاره شده است.

وی افزود: حقوق شهروندی به همه انسان‌ها بدون توجه به سن و نژاد نگاه می‌کند در حقوق بشر سخن ما معطوف به انسان‌ها است اما در حقوق شهروندی به نقش شهروند و وظایف آن پرداخته می‌شود و این تفاوت اساسی است.

دستیار رییس جمهور بیان کرد: مسئولیت اجتماعی در حوزه حقوق شهروندی نه تنها در برابر دولت است بلکه برابر دیگر شهرندان نیز مسئولیت دارند جامعه‌ای که ادعای اسلامی بودن دارد و هدف ان تحقق احکام این دین است باید جدی گرفته شود.

مولاوردی تصریح کرد: ما از یک حاکمیت مطلقه بی عنان به یک دولت مکلف رسیدیم، شهروندان باید در حکمرانی هم سهیم باشند.

وی با بیان اینکه اصلاح نگرش باید از درون قدرت و شهروندان شکل بگیرد تا حقوق شهروندی محقق شود، گفت: در دوران تحریم باید از کالای استاندارد ایرانی حمایت کرد و به سمت تجاری سازی و برند سازی رفت.

مولاوردی با بیان اینکه در مسئولیت قبلی برای استاندارد صنایع دستی زنان تلاش‌های زیادی کردیم، تصریح کرد: در این زمانه که انقلاب چهارم آغاز شده و مرزهای دنیای واقعیت و مجازی طی شده باید دید چگونه می‌توان از این فنآوری‌ها برای خودمان بهره لازم را ببریم.

*  در دنیا رقابت براساس کیفیت و خدمات پس از فروش کالاست

همچنین در ادامه مراسم روز ملی استاندارد و انقلاب چهارم صنعتی، فولادگر گفت: امروز در دنیا بحث رقابت پذیری بدون داشتن یک نظام استاندارد اصلا امکان پذیر نیست. یعنی بحث رقابت بر اساس کیفیت و قیمت تمام شده و خدمات پس از فروش در کالاها است.

حمیدرضا فولادگر تصریح کرد: گفت: گاهی با شرایطی مثل تحریم در کشور مواجه می‌شویم که مسائلی مدیریتی پیش می‌آید که بورس نمی‌تواند به طور کامل به وظیفه خود عمل کند، چراکه مبنای بورس رقابت‌پذیری و عدم مداخله و عرضه و تقاضا است ولی وقتی به ما تحمیل می‌شود که اینطور نابسامانی‌های ارزی پیش می‌آید، مجبور می‌شوند مداخله‌هایی کنند که بورس نمی‌تواند صد در صد بر اساس وظایف خود عمل کند.

فولادگر اظهار داشت: در این شرایط یک سقف و کف رقابتی و قیمتی گذاشته و برداشته می‌شود که به نحوی بورس نیم بند یا نیمه کاره به وظایفش عمل می‌کند که الان آن زمان است.

وی خاطرنشان کرد: من نمی‌خواهم بعضی ملاحظات مدیریتی را رد کنم، بالاخره در کشور در جنگ اقتصادی هستیم و کارها باید مثل زمان جنگی اداره شود و طبعا در این شرایط جنگ اقتصادی بورس هم محدودیت‌هایی برایش پیش می‌آید که باید با همکاری تنگاتنگ بین بورس و مدیریت اقتصادی کشور و نهادهای نظارتی از این مقطع عبور کنیم. ما معتقدیم که این مقطع موقتی است و از آن عبور می‌کنیم و باز هم باید بتوانیم یک حرکت به سمت اقتصاد رقابتی سالم را ادامه دهیم.

فولادگر ادامه داد: امروز در دنیا بحث رقابت پذیری بدون داشتن یک نظام استاندارد اصلا امکان پذیر نیست. یعنی بحث رقابت بر اساس کیفیت و قیمت تمام شده و خدمات پس از فروش در کالاها است. بنابراین وقتی بحث کیفیت عنصر اصلی تعیین کننده رقابت است پس بدون نظام استاندارد نمی‌شود به کیفیت رسید. کاملا به هم پیوسته است.

خواندن 218 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395