سه شنبه, 24 مهر 1397 ساعت 11:38

تولید ۱۸ کالای منتخب صنعتی کاهش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تا پایان مردادماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، از بین ۳۱ کالای منتخب صنعتی، ۱۸ کالا با کاهش تولید روبرو شدند.

 براساس جدیدترین آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با تولید کالاهای منتخب صنعتی تا پایان مردادماه از مجموع ۳۱ گروه کالای منتخب صنعتی ۱۸ کالا با کاهش تولید روبه‌رو شده‌اند و در این بین به ترتیب کمباین با کاهش تولید ۶۶.۱ درصدی، ماشین لباسشویی با کاهش ۳۲.۳ درصدی و انواع تلویزیون با کاهش ۲۴.۷ درصدی با بیشترین کاهش مواجه شده‌اند.

از آغاز سال جاری تا پایان مردادماه تولید انواع سواری با کاهش ۱۱.۵ درصدی، وانت با کاهش ۱۰.۸ درصدی، کمباین با کاهش ۶۶.۱ درصدی، تراکتور با کاهش ۸.۶ درصدی، کامیون کشنده با کاهش ۲.۳ درصدی، روغن ساخته شده نباتی با کاهش ۸.۸ درصدی، داروی انسانی با کاهش ۶.۶ درصدی، لاستیک خودرو با کاهش ۴.۴ درصدی، انواع کاغذ با کاهش ۴.۲ درصدی، نئوپان با کاهش ۲۱.۲ درصدی، سموم دفع آفات نباتی با کاهش ۲۱.۴ درصدی، الیاف و تاپس پلی‌استر با کاهش ۲.۲ درصدی، انواع تلویزیون با کاهش ۲۴.۷ درصدی، یخچال و فریزر با کاهش ۱۲.۸ درصدی، ماشین لباسشویی با کاهش ۳۲.۳ درصدی و کولر آبی با کاهش ۱۵.۲ درصدی، الکترو موتور با کاهش ۶ درصدی و سیگار با کاهش ۱۹ درصدی روبه‌رو شده‌ است.

گفتنی است در میان کالاهای منتخب صنعتی اتوبوس و مینی‌بوس با رشد ۲۷.۹ درصدی، پودر شوینده با رشد ۳ درصدی، لاستیک خودرو با رشد ۰.۸ درصدی، کارتن با رشد ۲۰.۳ درصدی، فیبر با رشد ۰.۷ درصدی، روغن موتور صنعتی تصفیه اول با رشد ۱۳.۵ درصدی، دوده با رشد ۰.۴ درصدی، DMT با رشد ۶.۷ درصدی، نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی با رشد ۱.۵ درصدی، نخ پلی‌استر با رشد ۴.۶ درصدی، فرش ماشینی با رشد ۰.۱ درصدی و چرم با رشد ۰.۳ درصدی تولید روبرو شدند.

در ذیل جدول مربوط به آمار تولید کالاهای منتخب صنعتی طی پنج ماهه نخست سال جاری در قیاس با مدت مشابه سال قبل آورده شده است.

منبع: ایسنا

خواندن 190 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395