سه شنبه, 24 مهر 1397 ساعت 15:59

ژاپن سیاست‌های حمایتی خود در قبال ایران را تغییر نخواهد داد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن روز گذشته از عدم توقف سیاست‌های حمایتی ژاپن از ایران پس از شروع تحریم‌ها خبر داد.

به نقل از «الباوبا»، یکی از مقام‌های آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن امروز خبر داد که کشورش سیاست‌های حمایتی از ایران بعد از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا در چهارم نوامبر را متوقف نخواهد کرد.

نماینده این آژانس ژاپنی در ایران گفته که همیشه از توسعه همکاری‌های مشترک در بخش خصوصی حمایت کرده و از این اقدامات برای بازگشت کمپانی‌های ژاپنی به بازار ایران حداکثر استفاده را خواهد کرد.

«هیروییکی تاناکا» رییس دفتر آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن در ایران در توضیح کارکرد این آژانس گفت: این سازمان با دولت ژاپن در ارتباط است.

وی با اشاره به دیدار ماه گذشته بین نخست وزیر ژاپن و رییس‌جمهور ایران گفت: علیرغم تحریم‌ها دولت ژاپن سیاست‌های حمایتی خود در قبال ایران را تغییر نخواهد داد.

مسئول اجرایی آژانس ژاپنی در ایران در ماه سپتامبر گفته بود سیاست کلی دولت ژاپن و آژانس همکاری‌های بین‌المللی این کشور، تقویت روابط اقتصادی بین ایران و ژاپن است.

«هیروییکی تاناکا» با اشاره به تمایل دولت ژاپن برای تقویت توسعه پایدار در اقتصاد ایران با به کارگیری تجارب و همکاری‌های مشترک گفت: طرح جامی برای حفظ و نگهداری جزیره قشم و توسعه توریسم در ایران در مراحل نهایی شدن است. این به معنای پایان همکاری نیست.

منبع: ایلنا
خواندن 332 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395