چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 02:00

ضرورت وحدت بین معاونت اجتماعی قوه قضاییه و جامعه فرهنگی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آناهیتا یاوری

عصر اقتصاد: وحدت معاونت اجتماعی قوه قضاییه با بدنه اجرایی فرهنگی می‌تواند از وقوع بسیاری از مشکلات جلوگیری کند.

روز گذشته مراسم تجلیل از برگزیدگان و هیئت داوران سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برگزار شد.

مهدی افتخاری دبیر شورای ارتقای آگاهی‌های عمومی قوه قضاییه اظهار کرد: ما در این برنامه با حضور هیئت داوران قوی توانستیم در این حوزه برای اولین بار ورود کنیم. اگر تمام فعالیت‌های خود را به حوزه کودکان معطوف کنیم سود آن را آیندگان خواهند برد.

وی افزود: حوزه استارت آپ را بر بخش کودکان متمرکز کرده‌ایم، ما ۴ سال به صورت مداوم در جشنواره فیلم کودکان و نوجوانان شرکت کردیم که فیلم‌های انتخاب شده در آن از جمله «کار کثیف» بسیار تاثیرگذار بودند، همچنین فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» نیز سال گذشته در این معاونت انتخاب شد، فیلمی که در عرصه بین‌المللی هم برای جشنواره کن انتخاب شد.

افتخاری افزود: هیئت داوران سال گذشته درست تشخیص دادند که کدام فیلم باید حائز جایزه باشد که این نشان می‌دهد هدفگذاری و انتخاب معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه درست بوده است.

وی بیان کرد: وحدت میان دستگاه‌های اجرایی و جامعه هنری مفقوده‌ای بود که باید زودتر مورد توجه قرار می‌گرفت، بنابراین وحدت معاونت اجتماعی قوه قضاییه با بدنه اجرایی فرهنگی می‌تواند از وقوع بسیاری از مشکلات جلوگیری کرده و تهدیدهای اجتماعی را کاهش دهد.

وی ضمن بیان اینکه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با راهنمایی های معاون اجتماعی قوه قضاییه توانست در برنامه فیلم فجر و فیلم کودک ورود کند، گفت: در حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه برای مقابله با آسیب های اجتماعی مبادرت به ساخت تیزر‌هایی با موضوع اجتماعی کرده ایم.

افتخاری ضمن اشاره به ضرورت هم‌افزایی بین وزارت ارشاد، آموزش و پرورش و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: این موضوع می‌تواند نقیصه‌های موجود را به نحو احسنت برطرف کند و با هم‌افزایی می‌توانیم به کشوری آباد برسیم.

«بروا»، «اردك لي» ، «سوم شخص غائب»، «در ميان امواج» و «عينك» ، فيلم هاي سينمايي بودند كه هيات داوران معاونت اجتماعي قوه قضاييه آنها را جزو فيلم هاي برتر حوزه كودك برگزيدند.

سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان از 8 تا 14 شهریور 97 به میزبانی شهر اصفهان برگزارشد. دراین جشنواره 86 فیلم در بخش‌های رقابتی بین الملل وسینمایی نمایش داده‌شد و هشت فیلم پویانمایی از هشت کشور نیز در بخش بین الملل این جشنواره با یکدیگر رقابت کردند.

 

خواندن 347 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395