چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 09:50

اطلاعات تکميلي

  • رئيس سازمان برنامه و بودجه:

بهترين شاخص‌هاي اقتصادي را بين كشورهاي صادركننده نفت داشته‌ايم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد:  معاون رئيس‌جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: بنا‌‌بر اعلام گزارش صندوق بين المللي پول از وضعيت اقتصادي ايران، در سال ۲۰۱۷ بين تمام كشورهاي صادركننده نفت بهترين جايگاه را داشته‌ايم.

به گزارش مركز اطلاع‌رساني سازمان برنامه و بودجه كشور، محمدباقر نوبخت  با اعلام اين مطلب در نهمين جلسه ستاد تهيه و تدوين لايحه بودجه سال ۱۳۹۸ كل كشور كه در محل اين سازمان برگزار شد،‌ اظهار كرد: بنا بر گزارش اين صندوق، وضعيت اقتصادي ايران در زمينه نفت،‌ كاهش بيكاري و كاهش تورم نسبت به بسياري از كشورها مانند عربستان  بهتر بوده است.

وي با بيان اينكه طي ۴ سال گذشته آمار شاخص‌ها نشان از رشد قابل توجه بخش‌هاي مختلف اقتصادي بوده است،‌ افزود:  تقليل نرخ تورم بالا به زير ۱۰ درصد و ايجاد اشتغال مناسب در اين دوره از كارنامه موفق همكاران ما حكايت دارد و اميدوارم از اين شوك ايجاد شده و تنگه‌اي كه در حال عبور از آن هستيم،‌ نيز به سرعت بگذريم و آن رشد گذشته را ادامه دهيم.

نوبخت تصريح كرد: ايران به پشتوانه خون شهدايي كه براي اين كشور ريخته شده است بسيار متفاوت از كشورهاي همسايه است و با همه سختي‌ها و صعوبت هاي بسيار اميدوارم با موفقيت از اين دوره عبور مي‌كنيم.

وي افزود: بنا بر گزارش‌ها، بهترين شاخص‌هاي اقتصادي را بين كشورهاي صادركننده نفت داشته‌ايم كه گوياي موفق بودن ما است،‌ بنابراين در شرايط فعلي هم اقتصاد را با همين آهنگ و رشد بطئي پيش مي‌بريم.

رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در ادامه با اشاره به گزارش وزارت نفت در هفته گذشته اظهار كرد: اين گزارش حاكي از آن است كه ما توانسته‌ايم، دو ميليون و ۳۱۳ هزار بشكه نفت با قيمت متوسط هر بشكه ۷۰ دلار و ۷۶ سنت صادر كنيم در حالي كه در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ اين رقم را حدود ۵۵ دلار پيش‌بيني كرده بوديم.

وي ادامه داد: اين اتفاق كه هم آمار صادرات و هم قيمت فروش ما براي هر بشكه نفت افزايش داشته است،‌ موجب شد كه ميزان درآمدهاي نفتي كشور همچنان نسبت به سال گذشته افزايش داشته باشد.

نوبخت تصريح كرد: گرچه اعتبارات جاري نسبت به سال گذشته ۲ درصد تقليل پيدا كرده است، با اين وجود توانستيم طي ۶ ماهه نخست امسال به همه تعهدات  بودجه‌اي خود نسبت به پرداخت پاداش بازنشستگان و گندمكاران عمل كنيم.

معاون رئيس‌جمهوري يادآور شد: تمام اهتمام ما براين است كه براي سال ۹۸ بتوانيم بودجه‌اي واقع‌بينانه و مناسب به مجلس شوراي اسلامي تقديم كنيم.

 

 

 

خواندن 324 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395