چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 09:56

اطلاعات تکميلي

  •   رحمانی فضلی تاکید کرد

ضرورت تدوین ساز و کاری برای ارتقاء تخصص خبرنگاران اقتصادی  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصر اقتصاد:  در سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، ارتقاء توان تخصصی خبرنگاران حوزه اقتصادی و پیش بینی ساز و کار حرفه ای متناسب از سوی دستگاه های ذیربط، مورد تأکید وزیر کشور قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور غروب روز دوشنبه به ریاست وزیر کشور و با حضور اعضای ستاد، در محل وزارت کشور برگزار شد.

در این جلسه ستاد، ضمن مرور روند انعکاس رسانه ای رویدادهای اقتصادی کشور در هفته اخیر و تصمیم گیری لازم، نمایندگان چندین دستگاه عضو ستاد از جمله؛ صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت به ارائه گزارش از اقدامات خود در اجرای مصوبات قبلی ستاد پرداختند.

در سومین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور، همچنین وزارت جهاد کشاورزی، بانک مرکزی و نماینده استانداران، گزارش ها، پیشنهادات و نقطه نظرات موجود در ارتباط با مباحث دستور کار را ارائه کردند.

در این جلسه، همچنین، ضمن تأکید بر رویکردهای اقناع سازی در مواجهه با بخش های مختلف مؤثر بر افکار عمومی، کلیات تشکیل کمیته حقوقی ستاد، برای ساماندهی روند تشخیص موارد مغایر با سیاست های مصوب، مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت و همچنین ساز و کار ارتباطی اعضای ستاد ارائه و مورد بحث و جمع بندی واقع شد.

وزیر کشور در این نشست همچنین ضمن تأکید بر نقش محوری کارگروه های ستاد، بر شروع بکار این کارگروه ها، تا جلسه بعدی ستاد تأکید کرد.

٢٥ کارشناس از هر دستگاه اجرایی به مردم گزارش می‌دهند

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در حاشیه این جلسه به خبرنگاران گفت: با پویائی و حفظ آرامش و طرح واقعیت های اقتصادی با مردم و جلب مشارکت آنها، زمینه بروز ابهام، تحریف، دروغ و شایعه که رسانه های خارجی به آن دامن می زنند از بین می رود.

وی اظهار کرد: مصوبات جلسات قبل که مجموعه ای از آیین نامه ها، دستورالعمل ها و سیاست های مورد نظر  بود  و از سوی اعضا ارائه شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رحمانی فضلی اشاره کرد: چهار کارگروه در این ستاد تشکیل شده است که با پیشنهاد اعضا، امروز کارگروه حقوقی و قضایی نیز اضافه شد. همچنین مسئولین کارگروه ها مشخص شدند و روند کار کارگروه ها مورد تصمیم گیری قرار گرفت.

وزیر کشور افزود: در این جلسه مقرر شد از سوی کارگروه های ذیربط، فعالیت های لازم در حوزه شناسایی جریان های خبری و اطلاع رسانی، شناسایی ابهامات و شبهاتی که ذهن مردم را تحت تأثیر قرار می دهد و همچنین نیازهای مردم در حوزه اخبار و اطلاع رسانی مجدانه دنبال شود. همچنین دستگاههای مختلف اجرایی مسئول شدند که با توان مضاعف به این نیازها و ابهامات پاسخ دهند.

وی ادامه داد: همچنین براساس تصمیمات این جلسه ستاد، مقرر شد که هر دستگاه اجرایی با  20 تا 25 نفر از کارشناسان برجسته داخل و بیرون از دستگاه برای رفع نیازهای رسانه ها و مردم در مواجهه با مشکلات در قالب ارائه گزارش و تحلیل های واقع بینانه و سایر نیازهای خبری، همکاری  کنند تا  فضای رسانه ای خوبی در حوزه ایجابی ایجاد شود و زمینه بروز ابهام، تحریف، دروغ و شایعه و سایر مواردی که رسانه های خارجی به آن دامن می زنند از بین برود.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حدود سه هفته از تشکیل این ستاد می گذرد، ظرف این مدت ساختارها تا حد زیادی مستقر شده اند و تکالیف دستگاههای عضو در حال مشخص شدن است و امیدواریم در روند جلسات بعدی، شاهد ارائه پیشنهادات، راه حل ها و نگاه ها و نظرات نو به خصوص از طرف رسانه ها باشیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در پایان تاکید کرد: امیدواریم همه رسانه های داخلی اعم از خبرگزاری ها، روزنامه ها، نشریات، سایت ها، حتی کانال های پیام رسان و خصوصا صدا و سیما به همراه بقیه دستگاههایی که در امر اطلاع رسانی فعال  هستند و بعلاوه تریبون های عمومی مانند ائمه محترم جمعه و نمایندگان مجلس که با مردم و جامعه در ارتباط هستند؛ همه با هم  تلاش کنیم، آرامش و در عین حال پویایی و شفافیت را تقویت کنیم و در هر شرایطی، واقعیت ها را با مردم در میان بگذاریم.

وی اضافه کرد: ما معتقدیم اگر واقعیت شرایط اقتصادی را به مردم بگوییم و مشارکت جدی آنها را بطلبیم حتما موفق خواهیم شد و این قول را می دهیم که حتما این مسیر را طی خواهیم کرد.

 

 

خواندن 250 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395