شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 04:00

اطلاعات تکميلي

  • هفته گذشته در فرابورس صورت گرفت

  پذیره نویسی نخستین صندوق جسورانه بازنشستگی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مسعود وطنخواه 

عصر اقتصاد:  چهار شنبه گذشته چهل و دومین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه به منظور پذیره نویسی نخستین صندوق جسورانه بازنشستگی با حضور معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران، تنی چند از مدیران صندوق جسورانه و اصحاب رسانه در ساختمان فرابورس برگزار شد.

در ابتدای این نشست سید مهدی علم الهدی، معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران، با اشاره به فرصت سرمایه گذاری با صندوق وی سی‌ها در حوزه‌های نوآورانه گفت:

40 درصد بازدهی صندوق رویش لوتوس پارسیان متر از دو سال نشان می‌دهد این صندوق‌ها می تواند بازدهی مناسبی داشته باشد.

علم الهدی با اشاره به سرمایه ۱۰ میلیارد تومانی و دوره فعالیت ۷ ساله صندوق جسورانه بازنشستگی افزود: این صندوق ۱۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری به ارزش هر واحد ۱۰۰ هزار تومان دارد که ۲۰ درصد این صندوق در جریان پذیره‌نویسی تأدیه می‌شود.

وی با اشاره به کمتر بودن حجم معاملات ثانویه وی‌سی‌ها نسبت به سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری، دلیل این امر را آشنا نبودن مردم با این صندوق‌های وی سی دانست.

معاون پذیرش و ناشران فرابورس با یبان ماهیت جسورانه وی سی‌ها یادآور شد: علاوه بر پتانسیلی که این صندوق‌ها برای رسیدن به بازدهی دارند، اطلاعات آن‌ها بسیار شفاف است و در سامانه کدال قابل مشاهده است.

در ادامه این نشست جواد عشقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشور، با اشاره به نقش مهم این صندوق‌ها در مدیریت بحران‌ها در دیگر کشورها گفت:

سرمایه‌گذاری جسورانه یکی ازابزارهایی بود که در زمان بحران به کمک صندوق‌های بازنشستگی آمد، همچنین وی افزود: ما نیز به عنوان نخستین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه در ایران که در حوزه بازنشستگی فعال است به دنبال اصلاح پرتفو صندوق‌های بازنشستگی کشور هستیم.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری فناوری بازنشستگی با نام بردن از مشاوره سرمایه‌گذاری آرمان آتی به عنوان متولی صندوق تصریح کرد: حوزه تخصصی فعالیت وی‌سی فنابا مربوط به فناوری مالی و خدمات در حوزه بازنشستگی کشور است.

عشقی‌نژاد در مورد سیاست‌های مربوط به پذیره‌نویسی و جذب سرمایه وی‌سی فناوری بازنشستگی اظهار کرد: این صندوق دارای 100 هزار واحد به ارزش اسمی هر واحد 100 هزار تومان است که حداقل تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری برای افراد حقیقی و حقوقی 1000 واحد سرمایه‌گذاری است. حداکثر میزان سرمایه‌گذاری نیز برای این افراد 10 درصد، واحدهای صندوق یعنی 10 هزار واحد معادل یک میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی در پایان با اشاره به رسالت معرفی سرمایه‌گذاری جسورانه به عموم و ورود سرمایه‌گذاران خرد یادآور شد: مرتفع کردن نیازهای اساسی در حال حاضر بازنشستگان و صندوق‌های بازنشستگی و فراهم کردن فرصت‌های مناسب برای صندوق‌های جسورانه آتی از دیگر برنامه‌های شرکت فنابا است.

پیش بینی تادیه سرمایه به شرح ذیل می باشد:

پیش بینی تادیه سرمایه:

 

پیش بینی تادیه سرمایه:

درصد

جذب منابع

زمان جذب منابع

20

پذیره نویسی

15

نه ماه پس از ثبت صندوق

25

یکسال و سه ماه پس  از ثبت صندوق

25

یکسال و شش ماه پس از ثبت صندوق

15

یکسال و  نه ماه پس از ثبت صندوق

 

 

خواندن 204 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395