شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 10:50

آقای کسری نوری؛ زنگ ها برای شما به صدا در آمد

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نیلوفر جمالی

در حالی که یکی از سالم ترین و موفق ترین وزرای دولت دوازدهم در تلاش است تا برای مقابله با تحریم های نفتی چاره ای بی اندیشد و جلوی کار شکنی های برخی از اعضای اوپک بایستد، برخی افراد در تلاش هستند با ایجاد موج های رسانه ای شرایط را برای وی سخت تر کنند.

این روزها شاهد هجمه های عظیم رسانه ای به سوی بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت کشور هستیم و روزی نشده که با اخبار مکتوب و یا تماس هایی برای درج اخبار خلاف نظر و روش وی در بخش مدیریتی و تصمیماتش مواجه نباشیم و این موضوع نشان می دهد که عده ای با خبرسازی و توزیع آن به دنبال فشار بر یکی از کم حاشیه ترین وزرای دولت هستند.

این درحالی است که گویا آقای کسری نوری، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت به دنبال هدف گران شدن قیمت بنزین از این موضوع غافل مانده که وی متولی حفظ آبروی یکی از سالم ترین وزرای کشور است و برای رسیدن به اهداف و تصمیمات وزارتی وی تلاش می کند.

آقای نوری توجه داشته باشید که انتشار اخبار افزایش قیمت بنزین و عدم واکنش های شما به چنین رویکردی باعث می شود تا با دست خود برای این وزیر پرونده سازی شود و از آن غافل هستید چراکه آثار این افزایش قیمت تلاش های چند ساله وزیر را زیر سوال برده و در نهایت با فشارهایی که پس از افزایش قیمت ها بر جامعه وارد می شود، نمی توانید ابروی وزیر را جمع کنید.

نکته قابل توجه دیگر این است که متاسفانه گفته می شود که آقای علی کاردر، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در این شرایط اضطراری همه همت وزارت نفت را بر آزرده کردن رسانه ها گذاشته است و تلاش می کند تا حلقه وصل مردم و وزارت نفت را تضعیف کند. این در حالی است که کل هزینه های رسانه ای وزارتخانه مذکور به اندازه هزینه های تعمیر و نگهداری یکی از دکل های نفتی نیست اما آثاری که این نوع مانع تراشی ها در برخورد با رسانه ها ایجاد می کند بیش از هر چیز فرسودگی در انرژی ها و توان مدیریتی مجموعه را به همراه دارد.

در چنین شرایطی بخشنامه هایی برای عدم همکاری با رسانه ها باعث شده نارضایتی ها و تنش هایی در این بخش بوجود آید که بسیاری از رسانه ها در مقابل اخبار خلاف واقع عکس‌العمل نشان نداده و به انتشار آنها کمک کنند. این در حالی است که بسیاری از رسانه های فعال در منطقه عسلویه با همین یک بخشنامه منحل شده و دست از فعالیت کشیده اند.

شاید لازم باشد در زمان حساس کنونی که فشارهای زیادی بر اقتصاد کشور وجود دارد کمی بیشتر به نکته های ریز و حساس دقیق شوید و نگذارید با چنین رویکردهایی تمام زحمات زنگنه به دست برخی افراد بر باد رود.

 

 

 

 

خواندن 532 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395