شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 13:25

بیش از 600 هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام وجود دارد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نائب رئیس ­­کمیسیون عمرانی مجلس از اجرای ناقص قانون حمایت از تولید مسکن در کشور و مطرح شدن موضوع مسکن استیجاری در مجلس خبر داد.

سید ابوالفضل موسوی­ با­­ اشاره به اینکه سیاست گذاری برای تولید و ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا وظیفه دولت است افزود: قانون حمایت از تولید مسکن به طور کامل اجرا نشده و ما در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری این موضوع هستیم.

وی به رسانه ملی گفت: این قانون به تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد و متوسط و پایین جامعه توجه دارد و متکی به تولید توسط دولت نیست­ بلکه متکی به تولید توسط خیرین و نهادهای مسکن ساز است. یعنی دولت باید به سیاست گذاری و تامین زمین در شهرهای مختلف بپردازد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع احیا و نوسازی بافت های ناکارآمد شهری در برنامه ششم توسعه مورد تاکید واقع شده، دولت مکلف به احیا و نوسازی بافت های ناکارآمد شهری و تأمین زمین مناسب­ برای اینگونه بافت‌هاست.

وی گفت: سیاست گذاری برای تولید و ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا و تامین منابع مالی و ساز و کارهای مربوطه از وظایف دولت در این بخش است.

موسوی افزود: هفته گذشته با نمایندگان بانک ها، راه و شهرسازی، بیمه و­ همه­ دستگاه های نقش آفرین در این حوزه جلسه ای را در مجلس برگزار کردیم و هفته بعد نیز جلسه ای را برای پیگیری ابزارهای مالی خواهیم داشت تا این قانون اجرا شود.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه و نقدینگی به قدری در اختیار مردم ماست که اگر نتوانیم به مردم برنامه دهیم و آن ها را در یک تصمیم گیری خوب کمک نکنیم موجب نوسانات در بازارهای مختلف خواهد شد.

این نماینده مجلس­ با بیان اینکه دولت باید پیشنهادات خود را در این زمینه به مجلس ارائه دهد ادامه داد:​ ما در حال حاضر بیش از 600 هزار میلیارد تومان پروژه های ناتمام کوچک و بزرگ داریم ­­دولت باید برنامه ای را ارائه دهد که این پروژه ها به مردم و بخش خصوصی واگذار شود و مردم سرمایه های خرد خود را به حوزه مسکن وارد کنند.

موسوی اظهار داشت: در حال حاضر موضوع مسکن استیجاری در مجلس مطرح شده است. برخی از مسکن های مهر در شهرستان ها فاقد خریدار است ما در بودجه سال 97 حدود 50 هزار واحد را به اعضای تحت پوشش کمیته امداد واگذار کردیم و طرحی داریم که باقی این واحدها را به مسکن استیجاری تبدیل کنیم.

منبع: ایلنا

خواندن 384 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395