شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 13:32

اطلاعات تکميلي

  • مشاور معاون اول رئیس جمهور بیان کرد:

ایجاد بانک مشترک ایران و سوریه در آینده نزدیک

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

مشاور معاون اول با ابراز تاسف از عدم حضور بانک مشترک ایران و سوریه گفت: پس از گذشت این همه سال این اولین نشست تجاری فعالان اقتصادی ایران و سوریه است و باید به نحو شایسته از آن استفاده کرد.

 در همایش تجاری ایران و سوریه، حسن دانایی‌فر مشاور معاون اول رئیس جمهور گفت: غربی‌ها تصور می‌کردند که می‌توانند تغییرات اساسی در سوریه انجام دهند اما باتوجه به اقدامات و برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت تمام آرزوهای دشمنان بر باد رفت.

مشاور معاون اول رئیس جمهور گفت:‌ این پیروزی‌ها نشان داد که هر گاه در منطقه همکاری با یکدیگر داشته باشیم به موفقیت خواهیم رسید. امروز تروریست‌ها از بین رفته‌اند و لازم است که همکاری‌های اقتصادی دو کشور آغاز شود. همانطور که در عرصه سیاسی و امنیتی همکاری‌های گسترده‌ای داشتیم باید این اتفاق در عرصه اقتصادی نیز صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: حجم 160 میلیون دلاری تجاری دو کشور اصلا قابل دفاع نیست.

وی با ابراز تاسف از عدم حضور بانک مشترک ایران و سوریه گفت: پس از گذشت این همه سال این اولین نشست تجاری فعالان اقتصادی ایران و سوریه است و باید به نحو شایسته از آن استفاده کرد. این در حالی است که ارتباط مالی و بانکی دو کشور قطع شده است.

دانایی‌فر افزود: من به عنوان نماینده دولت ایران آمادگی خود را برای همکاری همه جانبه در حوزه سرمایه‌گذاری مشترک عملیات تجاری و تولید مشترک اعلام می‌کنم.

وی افزود: بازرگانان می‌توانند با پول‌های دو کشور معامله کنند هفته گذشته طی جلسه‌ای که با آقای همتی رئیس بانک مرکزی داشتم ایشان آمادگی همه جانبه خود را برای راه‌اندازی بانک مشترک و مبادله بر مبنای واحد پولی دو کشور اعلام کرد.

منبع: ایلنا

خواندن 319 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395