شنبه, 28 مهر 1397 ساعت 13:39

صادرات کشور بعد از ۱۴ سال در خطر قرار گرفته

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس کنفدراسیون صادرات گفت: امروز صادرات ما به افغانستان و عراق که عمدتا توسط صادرکنندگان کوچک و بخش خصوصی واقعی صورت می گیرد مورد تهدید قرار گرفته است.

 در نشست خبری رییس کنفدراسیون صادرات که به مناسبت روز ملی صادرات برگزار شد وی با انتقاد از بخشنامه ها و دستورالعمل های خلق الساعه گفت: امروز بعد از ۱۴ سال صادرات مجددا مورد تهدید قرار گرفته و اینگونه دستور العمل ها باعث شده صادرکنندگان کوچک و متوسط در بخش خصوصی مورد تهدید قرار بگیرند.

محمد لاهوتی ادامه داد: بعد از رفع تعهد ارزی در دولت آقای خاتمی که جهت حمایت از صادرات بود همه بسیج شدند که از صادرات حمایت کنند همین امر باعث شد که صادرات ما از ۷ میلیارد دلار به ۵۰ میلیارد دلار رسید اما امروز صادرات ما به افغانستان و عراق که عمدتا توسط صادرکنندگان کوچک و بخش خصوصی واقعی صورت می گیرد مورد تهدید قرار گرفته است.

وی با اشاره به آمار صادراتی کشور در سال جاری گفت: ما امسال شاهد کاهش چشمگیر صادرات به اروپا بودیم که مهمترین دلیل آن تحریم های امریکا است.

وی ادامه داد: ارز نیمایی باعث شده که جذابیت واردات دو چندان شود بر اساس آمار اعلام شده ما تا به امروز ۵۶.۶ میلیارد یورو ثبت سفارش داشتیم که این رقم نسبت به سال گذشته دو برابر است همین امر نشان می‌دهد که سیاست‌های دولت و نرخ ارز نیمایی عطش برای واردات را افزایش می‌دهد.

منبع: ایلنا

خواندن 177 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395