یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 10:08

نوربخش از تعیین شریعتمداری به عنوان وزیر کار استقبال کرد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

عصر اقتصاد: سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در نشست شورای معاونین، از انتخاب احتمالی دکتر محمد شریعتمداری عضو هیأت امناء این سازمان به عنوان وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی استقبال کرد.

نوربخش دراین نشست با اشاره به اهمیت انتخاب وزیرجدیدوتأثیر آن برسازمان تأمین اجتماعی اظهارداشت: بدیهی است سازمان تأمین اجتماعی از تصمیم دولت دکتر روحانی در معرفی وزیر جدید تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت بی قید و شرط خواهد داشت.

وی افزود: در عین حال از میان چهره های مطرح برای تصدی مسئولیت خطیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می توان از محمد شریعتمداری نام برد، چرا که از منظر آشنایی عمیق با مسائل کلان اقتصادی، شناخت فرصت ها و چالش های حوزه های تولید وخدمات (اعم از صنعت و بازرگانی) و نیز تسلط بر ویژگی هاومناسبات روابط کار (بالاخص تعاملات کارگران و کارفرمایان) و توجه به اهمیت و جایگاه تأمین اجتماعی در صیانت از حقوق نیروی کار، ایشان سوابق روشن و تجارب ارزشمندی دارند. ضمن اینکه تصمیم نهایی در این زمینه قطعا بر عهده نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

نوربخش افزود:خوشبختانه دردولت و مجلس شورای اسلامی طی سالیان اخیرنگاه واقع بینانه ای نسبت به مسائل وچالش های سازمان تأمین اجتماعی شکل گرفته است که می تواند سرمایه مهمی برای غلبه برمشکلات کنونی و تقویت کارآمدی سازمان باشد. تقلیل ندادن سازمان به بخش اقتصادی آن(به طور مشخص شستا) ودرک ارتباط وثیق میان منابع تأمین اجتماعی با رونق اقتصادی و تولید ازجمله مواردی است که درباره آن اجماع مناسبی شکل یافته است. بنا براین انتخاب شخصیتی کلان نگر به عنوان وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی می تواند نقش مهمی درتداوم این نگاه و صیانت ازجایگاه سازمان تأمین اجتماعی درحمایت از نیروهای مولد کشورو جامعه شریف بازنشستگان تحت پوشش تأمین اجتماعی ایفا کند.

نوربخش گفت: آقای شریعتمداری ازجمله مدیران خوش نام و موفق کشوراست که سوابق کاری ومدیریتی ایشان دارای ارتباط وسیعی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

به گفته نوربخش آشنایی با اصناف و تشکل های کارگری و کارفرمایی از دیگر ویژگی های بارزشریعتمداری است وایشان قطعا توان ایجاد تحول و ارتقاء همه جانبه در این وزارت خانه مهم و کلیدی را دارند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار امیدواری کرد که در صورت معرفی دکتر شریعتمداری از سوی رئیس جمهور؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حمایت قاطعانه از وی؛ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین سازمان تأمین اجتماعی را در مسیر فعالیت اثربخش تر و خدمت رسانی مطلوب به جامعه تحت پوشش قرار دهند.

به گفته نوربخش؛ شریعتمداری با اصناف مختلف کشورنیز آشنایی دارد و در ادوار مختلف مسئولیت هایی را برعهده داشته که مرتبط با وزارت کار است.

وی با بیان اینکه در میان گزینه های مطرح برای تصدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ شریعتمداری یکی از بهترین گزینه ها است اظهار امیدواری کرده است که وی با حمایت قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این مسئولیت منصوب شود.

 

 

خواندن 257 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395