یکشنبه, 29 مهر 1397 ساعت 10:11

اطلاعات تکميلي

  • مدیر عامل بیمه کوثر مطرح کرد

ضرورت ادغام شرکت های بیمه در راستای سود آوری و ارتقا خدمات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

سمیرابابایی

عصر اقتصاد: مدیر عامل بیمه کوثر گفت : هر گونه ادغامی در شرکت های تجاری باید در راستای توانمندی بیشتر ، ارتقاء ارائه خدمات ، سودآوری بیشتر برای سهامداران و در نهایت حفظ حقوق مردم باشد.

روزگذشته نشستی به مناسبت سالروز تاسیس شرکت بیمه کوثر با حضور " مجید مشعلچی "مدیر عامل این شرکت برگزار شد . در این مراسم "مجید مشعلچی " مدیر عامل بیمه کوثر گفت : باید تا پایان برنامه ششم  توسعه ، ضریب نفوذ بیمه به عدد 7 رسد که نیازمند الزاماتی است که بدون آنها تحقق این امر امکان پذیر نیست .

وی افزود : توجه جدی به گسترش فرهنگ بیمه در کشور ، توجه به زیر ساخت های بیمه ( فناوری نوین ) و  موضوعات ساختاری مانند شبکه فروش و کارمندان از عوامل افزایش ضریب نفوذ بیمه است .

نقش موثر رسانه ها در فرهنگ سازی بیمه

مشعلچی با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی بیمه ، ادامه داد : در حوزه فرهنگ سازی بیمه ، رسانه ها با آگاهی بخشی مردم نسبت به پوشش های بیمه ای نقش اساسی دارند.

مدیر عامل بیمه کوثر اظهار داشت : در کشور باید بیمه مرکزی ، پژوهشکده بیمه ، اهالی صنعت بیمه و رسانه ها به تقویت صنعت بیمه کمک کنند.

بیمه کوثر ششمین شرکت برتر بیمه ای

وی در خصوص عملکرد شرکت بیمه کوثر عنوان کرد :  کوثر ششمین شرکت برتر بیمه ای بوده که 9/3 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است .

مشعلچی با بیان اینکه700 پرسنل  در بیمه کوثر مشغول به فعالیت هستند ، تصریح کرد : بیمه کوثر جز سه شرکت اول سرمایه گذاری بوده و طبق آمار جز صد ابر شرکت برتر با رتبه 93 است  .

مدیر عامل بیمه کوثر با اشاره به پرتفوی شرکت بیان داشت : 35 درصد پرتفوی فروش بیمه ثالث ، 2 درصد بیمه های زندگی و 5/7 درصد درمان است .

به گفته وی ، ترکیب سنی پرسنل بیمه کوثر جوانان زیر 42 سال است.

 مشعلچی با اشاره به  سیاست های کلی شرکت ،  اظهار داشت : در تلاشیم فروش شرکت را به 2 هزار میلیارد برسانیم که خوشبختانه جز 2 شرکت سود آور صنعت بیمه هستیم .

وی  در خصوص ارزیابی از ادغام شرکت هایی که دارای سهامدار مشترک هستند با توجه به اینکه این اقدام در شبکه بانکی نیز در خصوص بانک های دارای مشترک نظامی در حال تحقق است ، گفت:تجمیع و ادغام نهادهای اقتصادی اعم از بانک و بیمه اگر به درستی انجام شود، بلامانع است . اما این تجمیع باید در  راستای هم افزائی ، انسجام ، افزایش توانمندی ،کمک به عبور از بحران ها مانند سد تحریم ، عدم متضرر شدن سهام داران و کمک به سودآوری شرکت باشد.

مدیر عامل بیمه کوثر با تاکید بر اینکه هیچ کس منکر مزایای  ادغام نیست ، اذعان داشت :اما نگرانی از احتمال دستاوردهای نامطلوب و نا همگن ادغام ، شرکت های بیمه را از اقدام  برای ادغام دور می کند و همین امر سبب می شود که ادغام در میان شرکت های بیمه از اولویت خارج شود.

مشعلچی در خصوص ادغام بیمه حکمت صبا با بیمه کوثر که هر دو زیر مجموعه یک سهامدار هستند ، خاطر نشان کرد :اگر با دوستان خود در بیمه حکمت صبا طی مذاکرات سازنده به نتیجه برسیم که ادغام این شرکت در بیمه کوثر دستاوردهای مطلوبی برای صنعت بیمه کشور خواهد داشت و موافقت سهام داران و در نهایت در راستای احقاق حقوق بیمه گذاران ، حتما این کار انجام می شود ، چرا که هر دو شرکت به لحاظ سهامداری  بنیه ادغام را دارا هستند.

 مدیر عامل بیمه کوثر تاکید کرد : هر گونه ادغامی در شرکت های تجاری باید در راستای توانمندی بیشتر ، ارتقاء ارائه خدمات ، سودآوری بیشتر برای سهامداران و در نهایت حفظ حقوق مردم باشد.

مشعلچی  در خصوص برنامه های شرکت برای افزایش چتر حمایتی و پوشش های بیمه ای به خارج از مجموعه های نظامی عنوان داشت:حدود 41 درصد از بازار بیمه کوثر غیر کپتیو است که در نظر داریم این رقم را به 50 در صد برسانیم .

بیمه کوثر در صدد توسعه بازار های هدف است

به گفته وی،  به هر حال هر شرکتی در زمان تاسیس برنامه بازار سنجی مشخصی با توجه به ترکیب سهامداری خود دارد،  اما بیمه کوثر در صدد توسعه بازار های هدف است .

ورود به حوزه اتکائی اختیاری از برنامه های بیمه کوثر

مشعلچی ورود به حوزه اتکائی اختیاری را از دیگر برنامه های شرکت متبوع خود دانست و اذعان داشت : سطح توانگری بالای 120 درصد از شاخصه هایی است که به دلیل اعمال ایین نامه اخیر بیمه مرکزی امسال توانگری ما به 120 نرسید ، اگر چه توانستیم سه سال پیاپی توانگری مالی سطح یک را از آن خود کنیم.

افزایش سرمایه در دستور کار بیمه کوثر

به گفته وی ، برای ورود به بازار اتکائی افزایش سرمایه را در دستور کار داریم.  در حوزه سرمایه گذاری ، راندمان مناسبی در بورس داشته ایم و پرتفوی شرکت شامل پالایشی ها ، پتروشیمی ها ومعدنی است و سهام بیمه کوثر به لحاظ وضعیت بازار در حالت مطلوبی قرار دارد . بنابراین بیمه کوثر آماده رقم زدن اتفاقات خوب در بورس است .

عدم کفایت ذخایر و زیان بیمه گری دومشکل عمده شرکت های بیمه 

مدیر عامل بیمه کوثر در خصوص مشکلات شرکت های بیمه بیان داشت : رقابت‌های بسیار شدیدی در صنعت بیمه شکل گرفته که از سال ۹۰ به اوج خود رسیده است، این در حالی است که تعداد شرکتهای بیمه زیاد شدند، رقابت‌های شدیدی بین آنها صورت گرفت که در نتیجه آن، قیمت‌ها بسیار پایین آمده و تعهدات بسیار بالا رفت، این در حالی است که در سال ۹۴، عملا ۹۰ درصد از شرکتهای بیمه ای به غیر از آنهایی که متصل به بانکها بودند، دچار زیان بیمه‌گری شدند. بنابراین دو مشکل اصلی عدم کفایت ذخایر و زیان بیمه‌گری دو مشکلی است که پیش روی صنعت بیمه قرار دارد.

به گفته مشعل‌چی ، مجموعه شرکت به این نتیجه رسیده است که در وهله اول باید کفایت ذخایر را تا حد خوبی پوشش داد و در وهله دوم، بخشی از سود نیز از زیان بیمه‌گری کم شود؛ این در حالی است که برای اولین بار در سه سال متوالی، توانگری سطح یک را دریافت کرده ایم.

مشعلچی با اشاره به حضور استارتاپ‌ها در صنعت بیمه گفت: استارتاپ‌ها مورد حمایت شدید دولت هستند و تاکنون چندین استارتاپ بیمه نیز مشغول به فعالیت شده و خدمات خوبی را ارایه داده‌اند. این درحالی است که برخی نوآوریها نیز در صنعت بیمه صورت گرفته، به نحوی که صدور بیمه‌نامه‌های کوتاه مدت یک روزه تا سه روزه در دستور کار قرار گرفته تا برای اتومبیل‌هایی که تعداد روزهای بسیار کمی در سال را تردد داشته و از پارکینگ‌ها خارج می‌شوند، بیمه‌نامه موقت صادر شود.

خواندن 237 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395