دوشنبه, 30 مهر 1397 ساعت 12:33

لجبازی جدید آمریکا با خریداران نفت ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام کرد برای کشورها دریافت معافیت از تحریم‌های نفتی ایران نسبت به دوران اوباما دشوارتر خواهد بود.

منوچین در مصاحبه با رویترز در فلسطین اشغالی که اولین نقطه آغاز سفر وی به خاورمیانه است، گفت: کشورها باید خرید نفت ایران را بیش از ۲۰ درصد از سطحی که در فاصله سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ برای دریافت معافیت از تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه تهران کاهش داده بودند، کاهش دهند.

منوچین گفت: انتظار دارم اگر ما معافیتی دهیم برای کاهش خرید بسیار بیشتری باشد. وی در ادامه افزود: قیمت نفت پیش از این بالا رفته، بنابراین انتظار من این است که بازار نفت آنچه را که در کاهش عرضه اتفاق خواهد افتاد، پیش‌بینی کرده است. براین باورم که اطلاعات پیش از این در قیمت نفت انعکاس یافته است.

اظهارات منوچین دو هفته پیش از آغاز تحریم‌های نفتی و مالی دولت امریکا علیه ایران مطرح شده است.

براساس این گزارش، صادرات نفت ایران ممکن است به دلیل تحریم‌ها بازارهای نفت را دچار کمبود عرضه کند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا مدعی شد: انتظار ندارم صادرات نفت ایران در نوامبر به صفر برسد، اما انتظار دارم ما آن را به صفر برسانیم. پیش از این کاهش قابل توجهی در صادرات ایران روی داده است.

اظهارات وی در حالی مطرح شده که دولت آمریکا در صدد اعطای معافیت به کشورهایی است که میزان واردات نفت ایران را کاهش قابل توجهی داده‌اند.

منبع: ایسنا

خواندن 193 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395