سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 04:00

مادر بزرگ بچه مازان و روز ملی صادرات

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همین دیگه، وقتی بی هوا مازان میزنه بیرون تا به جلسه مدیران ارشد برسه، منِ بچه مازان می مونم و اینهمه کار، جالبش هم اینکه چون بلد نیست از نقشه تلفن هوشمندش استفاده کنه دقه به دقه زنگ میزنه دفتر به من غر میزنه این آدرسی که برام فرستادن غلطه!!! البته مثل معاون اول منکر کل مسئولیت ها و اختیاراتش نمی شه و بعد از اینکه به من یا منشیش غر زد، اعتراف می کنه که فلان جا رو اشتباه پیچیده و راهش دور شده.

خلاصه معرکه ایه اوضاع ما، عین وضعیت مراسم روز ملی صادرات، هر کس میاد وسطش یک حرفی می پرونه و میره، مثل همین محمد شریعتمداری که هنوز چند ساعت از استعفاش نگذشته به عنوان یک کارشناس غیر دولتی به جهانگیری اعتراض می کنه البته چند ساعت بعدش که به عنوان وزیر کار معرفی شده نمی دونم هنوز می تونه به عنوان یک مقام غیر دولتی به کسی اعتراض کنه یا نه؟

جالب تر اینکه مراسم برای بزرگداشت صادرات برگذار شده ولی تیتر روزنامه ها روز بعدش تنها چیزی که توش دیده نمیشه حرف از صادراته، همه چیز تحت تاثیر دعوای دولتی ها رفته تو حاشیه.

اصلا ولش کن چی می خواستم بگم... یادم رفت. آهان، روز ملی صادرات من یاد مادر بزرگ خدا بیامرزم افتاده بودم، خدا بیامرز سوادش در حد سیکل بود ولی با همون کوره سوادش بیشتر به درد صادرات ما می خورد تا خیلی از این مسئولین و مدیران متولی تجارت خارجی. می پرسید چرا؟ ساده است، اسم هر کشوری رو می آوردی اون بنده خدا ضمن اینکه مشخصات کلی مثل جمعیت و پایتخت و موقعیت اقلیمش رو بهت می گفت، محصولات صادراتیش رو هم از حفظ برات ردیف می کرد. این اطلاعات هم به مدد جغرافیای دوران دبستانش بود که بر می گشت به 50 سال قبل، خداییش الان از یکی از این مسئولین صادراتی بپرسی محصولات عمده همین کشورهای همسایمون رو بگه؛ بعید می دونم به غیر نفت به هیچ چیز دیگه ای اشاره کنه. با این وضعیت به نظر شما مادر بزرگ من بیشتر به درد مدیریت صادرات کشور نمی خوره؟ هر چند دیر به فکرم رسید او بنده خدا مرحوم شده و ما مجبوریم با اطلاعات همین دوستان فعلی بسازیم. حیف...

خواندن 399 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395