سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 09:37

ابتکاری دیگر برای ارزان سازی سفر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: طرح سفرهای ارزان قیمت از روز پنجشنبه 4 آبان سال 85 در ایران آغاز شد. هدف این طرح ارائه خدمات به مردم و برگزاری تورهای گردشگری ارزان قیمت داخلی و کاهش هزینه های گردشگری بود.

طرح سفرهاي ارزان قيمت از سوی مسئولان مطرح شده و هر چندوقت یکبار نیز راهكارهايي مطرح شده كه شامل مسافرت به صورت تقسيطي، تخفيف هتل و محل اقامت و نيز وسايط حمل و نقل بين شهري بوده است.

تهيه و در اختيار گذاشتن بن سفر و لزوم كمك‌هاي ويژه رفاهي سازمان‌هاي دولتي در زمينه سفر خانواده كارمندان نيز از ديگر راهكارهايي بود كه با آب و تاب فراوان مورد بحث و تاكيد قرار گرفت و آن قدر دامنه خبري و تبليغاتي اين برنامه‌ريزي‌ها وسعت يافت كه نه تنها شادي و شادماني كارمندان و طبقات كم درآمد و خوش خيال را در پي داشت بلکه بعضي از مراكز اقامتي و هتل‌ها نيز كه آمادگي خود را براي همكاري با طرح سفرهاي ارزان قيمت اعلام كرده بودند به توسعه و فراهم ساختن امكانات لازم براي پذيرايي هرچه بيشتر ميهمانان پرداختند.

به عبارتی نزدیک به 12 سال است که طرح های مختلف مطرح می شود که یا اجرا نشده کنسل می شود و یا بعد از مدت زمان کوتاهی اجرای آن متوقف می شود.

حال ابتکار جدیدی در این خصوص به عنوان تشکیل اتاق های فکر گردشگری برای سفرهای ارزان قیمت جوانان مطرح شده که سرپرست اداره کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان از تشکیل اتاق‌های فکر گردشگری در تمام استان‌های کشور از سوی «شبکه ملی گردشگری جوانان» وزارت ورزش و جوانان خبر داده است.

سجاد سالک، یکی از مزیت‌های تشکیل این شبکه گردشگری را سفر ارزان قیمت داخلی عنوان کرد و افزود: این هدف با تلاش برای افزایش سهم گردشگری داخلی و افزایش تعداد گردشگران از طریق طرح‌های تشویقی برای مردم کشور برای مسافرت در داخل مرزها انجام می‌شود و در راستای این منظور، ایجاد کارگروه تحقیقاتی گردشگری داخلی برای ارزیابی بازار مسافرت داخلی پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به جذب توریست خارجی از طریق ارائه تسهیلات و خدمات سفر به ایسنا اظهار کرد: برای این منظور کارگروه تحقیقاتی گردشگری خارجی برای ارزیابی بازارهای بالقوه بین المللی پیش‌بینی شده است. برای بازاریابی گردشگری نیز توجه خاصی به کشورهای عراق، آذربایجان و چین شده و در عین حال وفاداری به ارزشهای ملی و سنتی در کنار توسعه مدرن مدنظر بوده است.

 سرپرست اداره کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان معرفی هر سال یک شهر به عنوان ”پایتخت گردشگری جوانان“ جهت افزایش گردشگران داخلی و خارجی را اقدامی در راستای برندسازی گردشگری تشکل‌های جوانان عنوان کرد و گفت: بر این اساس، پوشش ملی جشنواره‌ها، آیینها و مراسم‌های بومی - محلی طبق تقویم گردشگری شبکه انجام خواهد شد. همچنین ۷ کریدور گردشگری در کشور ایجاد می‌شود و برنامه ریزی، مدیریت و بازاریابی کریدورها به عنوان مقاصد گردشگری در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه شبکه ملی گردشگری جوانان از متخصصان حوزه‌های مختلف از جمله، برنامه‌ریزی توسعه گردشگری، اقتصاد گردشگری، برنامه‌ریزی حمل و نقل، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، محیط زیست، جامعه شناسی، هتلداری، معماری و طراحی و... در سراسر ایران برای ثبت‌نام و عضویت در اتاق فکر دعوت می‌کند گفت: برنامه‌ریزی در اتاق‌های فکر گردشگری در سطح بین المللی، ملی و منطقه‌ای خواهد بود.

 

 

خواندن 389 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395