سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 10:11

کاهش نرخ ارز موجب تعادل در بازار ثانویه می‌شود  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد: یک فعال اقتصادی گفت: کاهش اختلاف قیمت میان بازار آزاد و بازار ثانویه موجب تعادل و منطقی شدن نرخ ها در بازار ثانویه و سامانه نیما می شود.

جمشید عدالتیان با اشاره به مطلوب خواندن مداخله بانک مرکزی در بازار ارز عنوان کرد: بازار سیاه یک بازار سفته بازی است که در واقعیت نباید اثر زیادی بر اقتصاد داشته باشد و سهم بالایی نیز در اقتصاد ما ندارد.

وی افزود: در این بازار بیشتر تبعات روانی و اثرگذاری آن بر نرخ های سایر بازارها حائز اهمیت است؛ تا جایی که در ماه های گذشته شاهد افزایش قیمت ها در بازار ثانویه و نیما نیز بودیم که سرانجام بانک مرکزی با مداخله خود توانست جو روانی حاکم بر بازار را به سمت کاهش نرخ ارز تغییر دهد و امیدواریم این روند ادامه دار باشد.

عضو اتاق بازرگانی تهران در ادامه گفت: طی ماه های گذشته صادرکنندگان از بازگرداندن ارز به چرخه اقتصاد و سامانه نیما خودداری می‌کردند. این فعال اقتصادی خاطرنشان کرد: هرچه اختلاف قیمت میان بازار ثانویه و نیما و بازار آزاد کم شود، صادرکنندگان انگیزه بیشتری برای عرضه ارز خود به بازار ثانویه و نیما پیدا می کنند چراکه رونق بازار ثانویه بر روی قیمت مواد اولیه اثرگذار است.

 

خواندن 162 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395