سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 10:18

7 هزار میلیارد ریال ارزش فرابورس در میانه هفته  

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

عصراقتصاد:  دادوستدهای صورت‌گرفته در بازارهای نه‌گانه فرابورس ایران در روز میانی هفته جاری به تغییر مالکیت بیش از 973 میلیون ورقه بهادار به ارزش نزدیک به 6 هزار و 923 میلیارد ریال منجر شد که حاکی از افزایش حجم و ارزش مبادلات فرابورس نسبت به یکشنبه است.

رصد مبادلات بازار سهام در سی‌ام مهرماه نشان می‌دهد که معامله‌گران سهام در بازار اول 157 میلیون سهم به ارزش 656 میلیارد ریال را دست به دست کرده‌ و در بازار دوم نیز به خریدوفروش 339 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 567 میلیارد ریال اقدام کرده‌اند.

دادوستد سهام در سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال 454 میلیون سهم انجامید که ارزش این مبادلات بر 989 میلیارد ریال بالغ شد.

نگاهی به معاملات اوراق از جمله اوراق بدهی شامل اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق مرابحه و ...، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین اوراق تسهیلات مسکن نشانگر آن است که طی روز گذشته در مجموع 23 میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر 3 هزار و 711 میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی مبادله شده است.

اخزا709 آخر این هفته عرضه می‌شود

روز چهارشنبه دوم آبان ماه تعداد 23 میلیون ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا709» در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس عرضه می‌شود.

این اوراق که در 13 مردادماه سال جاری از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شده، دارای مدت دو ساله است و از همین رو در مردادماه سال 1399 سررسید خواهد شد.

ترین‌های فرابورسی

نماد «داوه» متعلق به شرکت داروسازی آوه سینا که بخشی از سهام آن به تازگی عرضه اولیه شده است علاوه بر آنکه برترین تقاضا را در روز گذشته به خود اختصاص داد با 4.9 درصد رشد قیمتی، بیشترین افزایش قیمت را در میان نمادهای فرابورسی تجربه کرد.

در سمت مقابل نماد گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی «سمگا» در صدر جدول بیشترین کاهش قیمت قرار گرفت.

 نگاهی به جدول تاثیر در شاخص نیز نشان می‌دهد که نماد «مارون» حدود 8 واحد اثر منفی بر شاخص کل فرابورس گذاشته است اما در سمت مقابل نماد «میدکو» با حمایت 10 واحدی از آیفکس مانع از افت بیشتر آن شده است تا در نهایت این نماگر با کاهش 8 واحدی در ارتفاع دو هزار و 102 واحدی قرار بگیرد.

 

خواندن 205 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395