سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 11:19

دلایل مخالفت وزارت ارتباطات با سلب اختیار اینترنت از دولت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره طرح سلب اختیار گذرگاه اینترنت از دولت گفت: مجری قانون هستیم اما نباید انحصارگرایی رخ دهد.

در روزهای اخیر خبری در فضای مجازی با مضمون «طرح جدایی گذرگاه بین‌الملل اینترنت از دولت و تحویل آن به نیروهای مسلح در مجلس شنیده می‌شود»، انتشار یافت. 
«شنیده‌ها حاکی است که در ماده 12 طرح حمایت از پیام رسان های داخلی، این پیشنهاد آمده است که گذرگاه بین‌الملل اینترنت از دولت جدا و تحویل نیروهای مسلح شود.» 
پیگیری  از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات زیرساخت از روز گذشته، به واکنش توئیتری شب گذشته «حمید فتاحی» رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت منجر شد.
وی در این باره نوشت: «در مورد طرح سلب اختیار گذرگاه اینترنت از دولت، وزارت ارتباطات در جلسات، دلایل قانونی و فنی مخالفت خودرا اعلام کرده است.»
«با احترام به شأن قانونگذاری مجلس، ما مجری قانون خواهیم بود اما نباید در زمانی که به دنبال رفع انحصار و تقویت اقتصاد مقاومتی هستیم، انحصار گرایی رخ دهد.»

منبع: ایرنا

خواندن 175 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395