سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 13:07

میزان درآمد و هزینه شهرداری تهران در دسترس شهروندان قرار گرفت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روابط عمومی شهرداری تهران اعلام کرد: برای نخستین بار و با تأکید شهردار تهران و همکاری معاونت مالی و اقتصاد شهری، درآمد و هزینه شهرداری تهران در 6 ماهه ابتدای سال 97 در سامانه شفافیت قرار گرفت.

محمدعلی افشانی، شهروندان را متولیان اصلی شهر و مدیریت شهری را پاسخگو به آنان خواند و گفت: گزارش میزان تحقق درآمدهای شهرداری پایتخت براساس کدهای درآمدی و همچنین هزینه به تفکیک مناطق، سازمان‌ها و شرکت‌های زیر مجموعه در 6 ماهه نخست سال جاری در سامانه شفافیت ثبت و در دسترس عموم شهروندان قرار گرفته است.

شهردار تهران به تلاش بیشتر در مسیر تحقق شعار شهر زیست‌پذیر و شهروند مشارکت‌پذیر اشاره کرد و افزود: این سامانه براساس سیاست‌های مدیریت شهری در راستای جریان آزاد اطلاعات در حوزه مالی و اقتصادی فعال است و می‌بایست این موضوع به دیگر حوزه‌های شهری نیز تسری یابد.

وی شفافیت را گامی بلند در راستای اعتمادسازی میان شهروندان ومدیریت شهری دانسته وتأکید کرد: شهروندان زمانی در مدیریت شهر مشارکت خواهند داشت که از وضعیت درآمدهای ایجاد شده وهمچنین هزینه‌های انجام‌شده اطلاع کافی داشته باشند.

سامانه شفافیت شهرداری تهران به آدرس www.shafaf.tehran.ir    قابل دسترسی برای عموم شهروندان است.

منبع: ایلنا

خواندن 526 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395