سه شنبه, 01 آبان 1397 ساعت 15:19

اروپایی ها ایستادگی خوبی در موضوع برجام داشته اند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سخنگوی هیات رییسه مجلس به نقل از وزیر امور خارجه گفت: اروپایی ها تاکنون ایستادگی خوبی در موضوع برجام داشتند.

 بهروز نعمتی در حاشیه جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران در مورد جلسه غیر علنی امروز مجلس که با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه برگزار شد گفت: این جلسه در مورد برجام و CFT بود، در این جلسه ظریف و عراقچی مواردی را مطرح کردند مبنی بر اینکه آمریکایی ها فشار حداکثری را از طریق منابع و موضوعات اقتصادی به ما وارد می کنند و بر این باورند که با این فشارها می توانند کشور ما را به فروپاشی بکشانند ولی خیالی باطل است.
وی افزود: در این راستا آنان موضوعات کوچکی را در رسانه های مختلف پیگیری می کنند و می خواهند با فشار روانی به خواسته های خود برسند.
نعمتی در مورد مذاکره با اروپایی ها و تشکیل ساز و کار مالی گفت: اروپایی ها قول دادند از 13 آبان ساز و کار ارتباط مالی با ایران انجام شود و به غیر از اروپایی ها، روسیه ، هند و چین به این موضوع متعهد هستند.
وی تاکید کرد: ظریف در این جلسه مطرح کرد که اروپایی ها تاکنون ایستادگی خوبی را در موضوع برجام داشته اند.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: در مورد گفت و گو با اروپایی ها در مورد CFT و FATF نیز در این جلسه مباحثی مطرح شد و مسوولان دولت مطرح کردند که اروپایی ها در جلسه گروه ویژه اقدام مالی برخلاف فشارهای آمریکا و رژیم صهیونیستی کاملا با ایران همراه بودند، نهایتا مهلت چهار ماهه به ایران دادند .
سخنگوی هیات رئیسه مجلس تصریح کرد: ظریف در این جلسه بیان کرد که باید ساز و کار مناسب در این مهلت چهارماهه به تصویب نظام برسد ضمن این که اعلام کرد که نکند با خودتحریمی ما ، قراردادها و تفاهم های دو جانبه با برخی کشورها دچار خدشه شود. 
وی در مورد اظهارنظر مخالفان CFT گفت: بیشتر مخالفان نظرشان این بود که طرف های خارجی ما باید مبنای الزام آوری در مورد این موضوع داشته باشند و تعهد بدهند، البته دوستان موافق هم این نظر را داشتند زیرا نگرانی هایی وجود دارد.
جلسه غیر علنی امروز سه شنبه مجلس با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وی برگزار شد.


منبع: ایرنا

خواندن 189 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395