چهارشنبه, 02 آبان 1397 ساعت 10:38

کارت مترو خبرنگاران المثنی ندارد

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

 

آناهیتا یاوری

عصراقتصاد: حدوداً خرداد ماه بود که معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران پس از مصوبه شورای شهر درخصوص توزیع كارت بلیط رایگان به خبرنگاران مكلف شد تمهیداتی را برای صدور این كارت بلیط‌ها در دستور كار خود قرار دهد و فراخوان ثبت ‌نام کارت ‌بلیط حمل ‌و‌نقل عمومی برای خبرنگاران آغاز شد.

معاونت اشاره شده پیرو اطلاعیه‌ای از خبرنگاران رسانه‌های مختلف خواست تا با مراجعه به سامانه های تهران، مشخصات خود را ثبت و در نهایت كارت بلیط خود را از دو جایگاه مد نظر در ایستگاه مترو و یا از طریق اداره پست دریافت كنند.

با وجود اینکه محسن پورسید آقایی، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفته بود که مقرر شده کارت‌ بلیط های خبرنگاری به صورت یکساله و بدون مبلغ صادر شود، این کارت ها تا سقف 350 هزار تومان صادر شد که مشخصات کاملی از فرد بر روی آن درج شده بود؛ حال سؤال اینجاست که لزوم درج تمام مشخصات شخصی افراد بر روی این کارت بلیط ها چیست و چرا برای مفقود شدن این کارت ها هیچ تمهیداتی صورت نگرفته است؟

بنا به درخواست معاونت حمل و نقل شهرداری این کارت ها برای خبرنگاران 350 هزار تومان شارژ شده است که طبیعتاً در صورت مفقود شدن آن با اعلام مفقودی باید المثنی صادر گردد اما این گونه که به نظر می رسد برای این کارت ها نه تنها المثنی صادر نمی شود بلکه با مفقود شدن آنها تمام اطلاعات شخصی افراد لو می رود و در اختیار یابنده قرار می گیرد. سؤالی که پیش می آید این است که در صورت اعلام مفقودی کارت ها مبلغی که در کارت بلیط مفقود شده باقی مانده، در اختیار چه کسی قرار می گیرد؟

به بیان دیگر کارت بلیط های خبرنگاری که با حواشی زیادی همراه بود و خبرنگاران برای صدور آن انتظار زیادی کشیدند، کارتی یکبار مصرف است که در صورت مفقود شدن هیچ سازمانی هیچ گونه مسئولیتی در قبال آن ندارد.

خواندن 689 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395