شنبه, 05 آبان 1397 ساعت 08:48

واقعیت گرایی در پیگیری ایده آل ها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ایده آل ها، اهداف را تعریف می کنند و اهداف، امکان ترسیم مسیر حرکت را فراهم می سازند، اما مسیر حرکت به سوی اهداف و تحقق ایده آل ها یک خط مستقیم نیست و در بسیاری از مواقع ناچاریم برای گذر از موانع و گردنه های واقعی به الزامات مسیر تن بدهیم و حتی در مواقعی با ایده آل ها زاویه پیدا کنیم.

امروز چهار وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه های صمت، کار و تعاون، اقتصاد و راه و شهرسازی به داوری مجلسیان قرار می گیرند تا خلأیی را که خود نمایندگان مجلس در دولت مسئول مدیریت جنگ اقتصادی ایجاد کرده اند را‌ پر‌کنند.

بی تردید همه چهار وزیر پیشنهادی ایده آل ترین افراد برای این مسئولیت ها نیستند اما محصول برآیند تمام ملاحظاتی است که رئیس جمهور در حال حاضر  با آنها درگیر است و هرگونه مخالفت جناحی و سلیقه ای با آنها به ادامه مشکلات دولت دامن می زند.

بنابراین موضع روزنامه عصراقتصاد همراهی با جریان تکمیل هیأت دولت و سامان بخشی مدیریت اجرایی کشور است، اما این بدان معنی نیست که بعد از رأی اعتماد به دنبال پیگیری ایده آل های خود نباشیم.

گرچه این ایده آل ها را هم با واقع نگری و توجه به شرایط روز کشور دنبال خواهیم کرد اما به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد ایده آل های شریف بنیانگذار جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی و مردم فراموش شود.

حتی اگر برای شنیدن این یادآوری ها گوش شنوا هم نباشد، تکلیف الهی قلم کم بضاعت خود را به جا خواهیم آورد.

خواندن 162 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

جدیدترین عناوین

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395