دوشنبه, 07 آبان 1397 ساعت 10:20

بی‌هویتی مرزها در دهکده جهانی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

عصراقتصاد: رئیس سازمان نظام‌مهندسی استان تهران درباره شرایط سرمایه‌گذاری اتباع خارجی غیرمقیم در بخش مسکن عنوان کرد: برای ساخت و ساز اعم از مسکن، ساخت واحدهای تولیدی در کشورمان مشکلات عدیده‌ای وجود دارد به طور مثال شرایط سرمایه‌گذاری خارجی و سود و بازگشت آن در کشور مشخص نیست.

«احمد خرم» در گفت‌وگو با خبرنگار عصراقتصاد با اشاره به ابهامات قوانین مالکیت خارجی در ایران اظهار کرد: به عنوان مثال اگر زمانی در کشور عراق، سرمایه گذاری قصد شهرک سازی داشت، دولت زمین رایگان در اختیار وی قرارمی داد و پس از تجهیز کارگاه و ورود ماشین آلات در زمان فندانسیون سند منگوله دار زمین را به سرمایه‌گذار می دادند که این مشکل قانونی کشور عراق در 8 سال گذشته باعث می شد تا سرمایه به درستی وارد کشور عراق نشود.

خرم درباره رابطه اتباع خارجی در ایران و ‌مالکیت املاک افزود: در این سرزمین یک میلیون و 648 هزار ‌‌کیلومترمربعی فرض‌ کنید، صد هزار نفر از ‌اتباع خارجی وارد شدند و سرمایه گذاری و زندگی کردند همانند افغانی ها و پاکستانی ها که مقیم ایران شدند.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران درباره تضمین سرمایه‌های خارجی در زمینه املاک افزود: باید در درجه اول سند در اختیار افراد قرار گیرد تا اعتماد آنها جلب شده تا تضمینی برای انتقال سرمایه و سود آن باشد.

وی درباره جهانی شدن اقتصاد گفت: با دهکده واحد جهانی نمی‌توان مقابله و حصار ایجاد کرد و در دو دهه دیگر شاهد از بین رفتن مرزهای جغرافیایی و ویزا خواهیم بود.

 

خواندن 484 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

اخبار مرتبط

نشر مطالب با ذکر نام پایگاه خبری عصر اقتصاد بلامانع است. عصر اقتصاد مسئولیت مطالب از سایر منابع را عهده دار نمی باشد. 1395